Policie stále nemá žádný přímý důkaz proti jednačtyřicetiletému Otakaru T., jehož obvinila z vraždy a znásilnění devítileté Anny Janatkové. Píše to dnešní Právo. Experti z Kriminalistického ústavu podle deníku nenašli na těle zavražděné dívky žádné biologické stopy, které by vedly k usvědčení pachatele.

Podle informací z důvěryhodného policejního zdroje byl materiál odebraný soudním lékařem po pěti měsících od násilné smrti dívky tak degradovaný, že z něj nešlo nic zjistit, tedy ani najít případný ejakulát pachatele, uvádí Právo. Policie informace listu nekomentovala.

"To je ta nejhorší možná varianta, která mohla nastat. Tím pádem zůstává potenciální možnost, že tu existuje nějaký další pachatel, a to je problém," komentoval informace Práva advokát Václav Vlk.

Holčička zmizela loni na podzim v pražské Troji. Její ostatky nalezli policisté až po pětiměsíčním pátrání v polovině března. Krátce poté obvinili Otakara T. z vraždy, znásilnění a krádeže vloupáním. Právě Otakar T. byl už v minulosti v souvislosti se zmizením Aničky vyšetřován, policii ale vždy tvrdil, že Aničku neviděl a že jí nijak neublížil.

Policisté zkoumají oblečení dívky

Počátkem minulého týdne se ve vazební věznici pokusil o sebevraždu a ve středu pak zřejmě na následky zranění v pražské vojenské nemocnici zemřel. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil si v pondělí 28. března vyžádal doplněné zprávy, která hodnotí postup vězeňské služby ohledně smrti sledovaného obviněného.

Právo píše, že odborníci nyní zkoumají oblečení, které měla dívka na sobě a na němž hledají otisky prstů i možný profil DNA. Oblečení bylo poškozené a mokré, protože tělo dívky leželo několik měsíců zakopáno v zemi. Výsledky zatím k dispozici nemají.

Policie ale podle Práva získala další nepřímý důkaz směřující k tomu, že by pachatelem mohl být Otakar T. Pozůstatky dívky byly totiž uloženy ve svázaném igelitovém pytli, který je prakticky totožný s tím, pod kterým našla policie v den dívčina zmizení v pražské Troji její ukrytý batoh. Podle dřívějších informací detektivové zajistili na batohu DNA Otakara T.