RWE představila na ženevském autosalonu ultrarychlou dobíjecí stanici, se kterou je možné nabít elektromobil ze sítě do třiceti minut. To je desetkrát rychleji než z běžné zásuvky. Za odebraný proud mohou řidiči pohodlně zaplatit platební kartou nebo mobilem přes SMS zprávu.

Kombinovaná stanice RWE spojuje technologie nabíjení střídavým proudem (AC) s výhodami rychlého nabíjení stejnosměrným proudem (DC). S výkonem až 22 kW AC a až 50 kW DC umožňuje nabíjecí stanice až dvanáctkrát rychlejší nabíjení elektromobilů ve srovnání s?běžnou zásuvkou pro domácnost.

Zájemci si budou moci technologickou novinku prohlédnout a vyzkoušet i v Česku. Novou ultrarychlou nabíjecí stanici se RWE chystá instalovat ještě letos v Praze. V průběhu tohoto roku firma také představí první vlastní konkrét-ní projekty v oblasti elektromobility pro ČR.

RWE je průkopníkem při vytváření plošné nabíjecí infrastruktury. V Německu firma postavila již přes 570 nabíjecích bodů ve více než 100 městech. U nabíjecích stanic RWE je možné nabíjet elektromobily zelenou elektřinou, jež se ze 100 % vyrábí z obnovitelných zdrojů.

Už rok rozšiřuje RWE nabíjecí infrastrukturu pro elektromobily po celé Evropě. V současné době jsou nabíjecí stojany na elektřinu z produkce RWE v provozu ve 13 evropských zemích, mimo jiné v Rakousku, Dánsku, Nizozemí a v Polsku. Elektromobilitu chápe RWE jako úkol evropského rozměru. Partnery pro budování infrastruktury v příslušných zemích jsou nadregionální a regionální dodavatelé energií, podniky, provozovatelé vozových parků, a také velká města.

Související