Poslanec ČSSD a bývalý ministr vnitra Martin Pecina nastoupí jako vrcholný manažer ve společnosti Vítkovice Holding, zastřešujícím strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group. Od 4. dubna bude generálním ředitelem dceřiné firmy Vítkovice NP (Nuclear Power), která se zabývá projekty obnovy a modernizace kapacit výroby zařízení pro atomové elektrárny. Potvrdila to mluvčí holdingu Eva Kijonková.

Strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group tvoří přes 40 firem. Zaměstnává 8500 lidí. Celkový roční obrat skupiny je zhruba 20 miliard korun. Většinu holdingu ovládá průmyslník Jan Světlík.

Vítkovice NP nyní propojí veškeré aktivity směřující do oboru jaderného strojírenství a energetiky ve skupině Vítkovice Machinery Group. "Vedle projektů, které má skupina v tuzemsku, na Slovensku, v Indii a Rusku, se bude firma v čele s Pecinou podílet na jednáních se všemi zvažovanými dodavateli pro dostavbu Jaderné elektrárny Temelín," uvedla Kijonková.

Pecina o víkendu prohlásil, že kvůli nesouhlasu se současnou politikou strany vůči koaliční vládě ODS, TOP 09 a VV složí v dubnu poslanecký mandát. Vadí mu také, že s ním nový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka údajně nechce spolupracovat.

Pecina minulou sobotu po sjezdu sociálních demokratů a volbě nového vedení strany řekl, že odejde ze sněmovny zřejmě na dubnové schůzi. Členem ČSSD zůstane. "Pan Sobotka mě odmítl kamkoli angažovat, vyhodil mě z politického grémia, z předsednictva, tam, kde jsem byl za Jiřího Paroubka," uvedl Pecina, který byl v úřednické vládě Jana Fischera ministrem vnitra. Soudí, že pro něj není v sociální demokracii pod Sobotkovým vedením místo. "Abych jenom seděl ve sněmovně a koukal, to je asi zbytečné," dodal Pecina.

Související