Televize Prima včera spustila svůj třetí kanál: vedle hlavní Primy a stanice Prima Cool je od včerejška na satelitu a v "regionálním" multiplexu 3 nově k vidění i ženskému publiku určená stanice Prima Love. Postupně ji do nabídky zařazují i poskytovatelé digitálního vysílání. První den nová televize, jejíž název má evokovat pojmy láska, osud, vztahy a emoce, vsadila na zcela osvědčené seriálové licence: do prime-time včera večer nasadila nejprve archivní "nekonečná" Rodinná pouta a pak starší komediální seriál z právnického prostředí Ally Mc Bealová, který kdysi vysílala Česká televize.

Prima při spuštění nového kanálu využila momentálního oslabení svého hlavního konkurenta, lídra trhu televize Nova. Ta nejprve řešila fiasko s odstraněnou tureckou telenovelou, nyní se potýká s neslavnou sledovaností nového ročníku Česko-Slovenské Superstar. Naopak Prima doufá, že její "růžový" kanál žádané publikum přitáhne. "Nezastírám, že jsme využili možnosti zaútočit na atraktivní cílovou skupinu mladých žen. Předesílám ale, že největší poptávka byla ze strany inzerentů a mediálních agentur, takováto televize z komerčního hlediska výtečně doplňuje naše dosavadní portfolio," komentoval pro HN rozhodnutí uspíšit start nového kanálu Marek Singer.

Nová stanice sází především na známé seriálové značky. V dalších dnech se v programu Primy Love objeví například nové díly Zoufalých manželek, Chirurgové, Džungle rtěnek, z kanálu Prima Cool sem přejdou teenagerské seriály Gossip Girl nebo Glee.

Související