Nizozemská finanční skupina ING splatí 13. května vládě dvě miliardy eur ze zbývajících 5 miliard eur závazků . Nová splátka se ale vyšplhá na 3 miliardy eur. Zahrne v sobě totiž i 50ti procentní prémii. Celá splátka bude financována z nerozděleného zisku. Banka to dnes oznámila v tiskové zprávě.

,,Silné oživení bankovního byznysu v roce 2010 nám umožnilo urychlit zpětný odkup kapitálu financovaný z nerozděleného zisku, přičemž i po splátce udržíme silnou kapitálovou pozici," sdělil novinářům generální ředitel Skupiny ING Jan Hommen.

Ukazatel jádrového Tier 1 na konci loňského roku u ING vystoupal na 9,6 procent. Splacením další části dluhu se tento ukazatel podle odhadů skupiny sníží o 9 desetin procentního bodu. Měl by tak zůstat nad 8,5 procenty.

Nizozemská vláda půjčila na podzim roku 2008 ING Group dohromady deset miliard eur. Pět miliard splatila už v předloňském prosinci. Po květnové splátce tak bude vládě dlužit 3 miliardy. Pokud u situace na bankovním trhu nedojde ke zhoršení, skupina počítá, že poslední splátku odešle státu nejpozději do května příštího roku.

ING patří k největším evropskýcm poskytovatelům finančních služeb. V České republice je její součástí ING Bank, ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Lease nebo ING Real Estate.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru