Gymnazisté a středoškoláci možná budou všichni povinně muset maturovat i z matematiky. Jak zjistil server iHNed.cz, ministr  školství Josef Dobeš (VV) chce prosadit matematiku jako třetí povinný předmět u státních maturit.

Zatímco nyní si mohou maturanti zvolit, zda si vedle češtiny dají jako druhý povinný předmět cizí jazyk, nebo matematiku, už za dva roky možná tuhle volbu ztratí. „Budou povinné tři maturitní předměty. Tedy ne volba mezi jazykem a matematikou, ale budou mít češtinu, angličtinu a matematiku, všechny povinné,“ řekl serveru iHNed.cz Dobeš.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.