Branka Aleše Hemského nezlomila v nedělním utkání NHL černou sérii Edmontonu ve vzájemných zápasech s Bostonem. Český útočník sice dostal Oilers úspěšnou dorážkou do vedení už ve druhé minutě, ale Bruins následně třemi góly otočili vývoj zápasu a nakonec na ledě soupeře zvítězili 3:2. Boston tak porazil Edmonton v devátém utkání za sebou a neprohrál s ním od roku 2000.

Ani Phoenixu nepomohla trefa Martina Hanzala k výhře. Český útočník se gólově prosadil v závěru druhé třetiny, kdy z dorážky vyrovnal na 3:3, ale Coyotes prohráli v Chicagu 3:4 po samostatných nájezdech.

Hlavním hrdinou utkání byl kapitán domácích Jonathan Toews, který dal dvě branky v základní hrací době a jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu. Mezi neúspěšnými aktéry byl v nájezdech i hostující útočník Radim Vrbata.

V předposlední hrací den před uzávěrkou přestupů podal český brankář Tomáš Vokoun spolehlivý výkon, když v zápase proti New Jersey zastavil 24 z 26 střel, přesto s Floridou doma podlehl soupeři 1:2.

Devils si vypracovali rozhodující náskok ve druhém dějství, v němž vstřelili oba góly. Domácí Panthers zdramatizovali zápas v závěrečné části, kdy s přispěním asistence Michala Řepíka skóroval Marty Reasoner.

Na sestřih zápasu Florida - New Jersey se podívejte zde

Výsledky NHL
New York Rangers - Tampa Bay 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 30. Prust - 6. St. Louis, 43. Lecavalier. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.200.

Nashville - Columbus 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky: 42. Weber, 48. Blum, 59. Legwand (Erat) - 35. Calvert, 53. Russell. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.340.

Atlanta - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 41. Ladd, 56. Stapleton, 63. Hainsey - 7. Kuljomin, 9. Kessel. Střely na branku: 43:24. Diváci: 13.147.

Florida - New Jersey 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 56. Reasoner (Řepík) - 26. Clarkson, 30. Rolston. Střely na branku: 26:26. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 16.592.

Chicago - Phoenix 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)

Branky: 3., 17. a rozh. nájezd Toews, 29. Hossa - 23. Aucoin, 32. Yandle, 38. Hanzal. Střely na branku: 41:29. Diváci: 21.473.

Calgary - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 46. Moss. Střely na branku: 20:27. Diváci: 19.289.

Edmonton - Boston 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky: 2. Hemský, 44. Brule - 16. Ryder, 19. Horton (Krejčí), 40. Peverley. Střely na branku: 17:40. Diváci: 16.839.

Anaheim - Colorado 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Getzlaf, 38. Marchant, 52. McMillan - 13. Porter, 42. D. Jones. Střely na branku: 32:24. Diváci: 14.510.