Liberečtí mají sice lepší bilanci z bitev o Podještědí, v neděli ovšem už od začátku tahali za kratší konec provazu. Hned v první minutě započal své párádní představení David Lafata, když lehkou dorážkou otevřel skóre.

Jablonec byl mnohem efektivnější: v šesté minutě skončila na tyči tečovaná rána Pitáka. Liberečtí před brankou domácích tápali, jako by jim chyběla přímočarost a rychlost forvarda Keriče, další nové sparťanské akvizice. Měřítko snesly jen hlavička stopera Keliče a šance Nezmara, který si ale v rozhodující chvíli ukopl míč.

Lafata Liberci ukázal, jak správně nakládat se šancemi. Záložník Kovařík dvě minuty před poločasem už poněkolikáté pláchl obráncům a jeho skvělý pas proměnil Lafata v dvoubrankové vedení domácích.

Jablonec neměl s rivalem žádné slitování. Dvacet minut před koncem domácí použili potřetí v zápase s úspěchem rychlý kontr po levé straně, stoper Beneš po čtyřicetimetrovém sólu našel skvostným centrem Lafatu a ten v euforii po přesné hlavičce mohl slavit po téměř sedmi letech svůj druhý hattrick v české lize.

Budějovického střelce Hubníka nahradil mladík Doležal

Ústí sice nezačalo špatně a od začátku zápasu se snažilo tvořit hru, jenže zase naráželo na svou podzimní slabinu - kostrbatý přechod přes střed hřiště. Jediné záblesky nebezpečí přinášely akce po stranách. V 17. minutě našel Doležal z pravé strany Jindráčka, jehož hlavičkový oblouček vytlačil Drobisz jen s velkou námahou nad branku. Za dalších pět minut přilétl centr z druhé strany od Veverky a Volek trefil hlavou z malého vápna přední tyč.

Olomouc už tuto sezonu v Teplicích jednou hrála a na konci září si neodvezla dobré vzpomínky; na promočeném trávníku si tehdy nevypracovala prakticky žádnou šanci a prohrála 0:1. Také dnes akce Hanáků vadly na šestnáctce a nedalo se hovořit ani o náznacích příležitostí, než přišla 32. minuta.

Mezi stopery Ústí prošla kolmá přihrávka na Janotku, který byl rázem sám před brankářem Vorlem a míč s přehledem uklidil do sítě. Za dalších sedm minut unikl do brejku od půlky Šultes, před vápnem do něj strčil vracející se Stožický a dostal červenou kartu.

Domácí se sice v druhé půli nevzdávali a snažili se vyrovnat. To ovšem otvíralo vrátka v jejich obraně, čehož dvakrát využil olomoucký Doležal. V 74. minutě dorazil střelu Vorla a o 4 minuty později usměrnil Vepřekův centr přesně do míst, kam ústecký brankář neměl šanci dosáhnout.

České Budějovice doma ztratily dvoubrankové vedení

Jihočeši začali s velkým úsilím a téměř celý první poločas patřil jejich útočným manévrům. Hned ve 2. minutě otestoval Grigara střelou po zemi Pecka. Domácí poprvé skórovali ve 12. minutě, ale Ondráškův gól rozhodčí neuznal pro ofsajd.

Za dalších 10 minut už se však mohli regulérně radovat, a to hned dvakrát. Nejprve Horejš přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre a hned nato se prosadil aktivní Ondrášek, který střelou na vzdálenější tyč překonal Grigara podruhé.

Teplice působily bezradně a s obtížemi bránily ofenzivní akce domácích. Pár vteřin před přestávkou ale zničehonic udeřily. Mareš se zbavil dvou bránících hráčů a levačkou překonal Kučeru.

Druhou půli začali opět lépe domácí, ale Pecka ani Otepka v koncovce neuspěli. Tepličtí však už nenechali soupeře rozjet do takového tempa jako v prvním poločase. Také díky tomu, že v 58. minutě vyrovnali. Došek si narazil míč a prosadil se střelou z hranice pokutového území.

V závěrečných deseti minutách měly v rozmezí velké šance oba týmy. Osamoceného Mahmutoviče vychytal Kučera a Pecka zase na druhé straně mířil do tyče. V 85. minutě se znovu řítil do šance teplický Mahmutovič, obešel i Kučeru, ale na poslední chvíli zasáhl skluzem Lengyel. Utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

18. kolo Gambrinus ligy:

FK Baumit Jablonec - FC Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Branky: 1., 43. a 70. Lafata. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lhoták. ŽK: Lafata - Nezmar, Gebre Selassie, Vácha. Diváci: 4221.

Sestavy:
Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (86. Michálek), Loučka, Piták, Jarolím (82. Hejda), Kovařík - Lafata (85. Vukovič). Trenér: Komňacký.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Dočkal (56. Hadaščok), Štajner, Vácha, Papoušek (85. Martan), Breznaník (78. Vlasko) - Nezmar. Trenér: Rada.

FK Ústí nad Labem - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 74. a 78. Martin Doležal, 32. Janotka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Mencl. ČK: 39. Stožický. ŽK: Jindráček (oba Ústí). Diváci: 1253.

Sestavy:
Ústí n.L.: Vorel - Stožický, Dreksa, Valenta, Dvořák - Michal Doležal, Martykán (86. Lamešič), Vrtělka, Volek (66. Polák) - Veverka (75. Krbeček), Jindráček. Trenér: Habanec.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Martin Doležal (86. Navrátil), Rossi, Hořava - Šultes (83. Schulmeister), Ordoš (72. Přikryl), Bajer. Trenér: Psotka.

SK Dynamo České Budějovice - FK Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 25. Horejš, 27. Ondrášek - 45. Mareš, 58. Došek. Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Teuber. ŽK: Laštovka, Hudson, Lengyel - Mareš, Matula, Došek, Kalivoda. Diváci: 2440.

Sestavy:
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lengyel, Vulin - Nitrianský (68. Hudson), Otepka, Černák (46. Žižka), Čirkin - Ondrášek (79. Stráský), Pecka. Trenér: Šilhavý.

Teplice: Grigar - Vidlička, Siva, Matula, Rosa - Kalivoda (74. Lácha), Čajič, Vachoušek (83. Jungr), Mareš - Melunovič (57. Mahmutovič), Došek. Trenér: Plíšek.