Fotbalisté Barcelony se po výhře 2:1 nad Bilbaem udrželi v čele tabulky španělské ligy s pětibodovým náskokem na druhý Real Madrid. Na tříbodoví zisk se však Katalánci ve 24. kole hodně nadřeli. Zajistil jim ho až deset minut před koncem Lionel Messi, který se svým pětadvacátým gólem v sezoně dostal do čela tabulky střelců před Cristiana Ronalda.

Barcelona doma potvrdila roli favorita hned ve 4. minutě. Xavi vyslal za obranu Alvése, ten našel nabíhajícího Villu a pro španělského kanonýra nebyl problém pošestnácté v sezoně skórovat. Po změně stran však sudí odpískal ve prospěch Bilbaa pokutový kop a Iraola vyrovnal. Až deset minut před koncem utekl po pravé straně znovu Alvés, našel Messiho a ten rozhodl.

Souboj českých fotbalistů ve španělské lize vyzněl pro Tomáše Ujfalušiho. Atlético Madrid po sérii čtyř porážek zvítězilo v Zaragoze 1:0, Ujfaluši i domácí zadák Jiří Jarošík odehráli celý zápas.

Sobotní utkání na stadionu La Romareda rozhodl gól argentinského útočníka Sergia Agüera z 65. minuty. Do té doby domácí tým při soupeřových příležitostech několikrát podržel brankář Leo Franco, v závěru naopak tlačila Zaragoza a mohla vyrovnat.

Nigerijec Ikechukwu Uche, který se vrátil po zranění kolena a téměř půldruharoční pauze, trefil v 88. minutě břevno. O chvíli později podobně dopadla i šance jeho spoluhráče Nicolase Bertola.

Agüero, jenž dal osmý gól v sezoně, zápas kvůli svalovému zranění nedohrál. Atlético je v tabulce sedmé a opět se přiblížilo k pozicím, které zajišťují účast v pohárové Evropě. Zaragoza klesla na osmnácté místo, které znamená sestup.

Za La Coruňu vyrovnával brankář Aranzubia

V utkání mezi Almeríí a La Coruňou se stal nečekaným hrdinou hostující brankář Daniel Aranzubia, který ve čtvrté minutě nastavení naběhl do vápna soupeře na rohový kop a svým premiérovým gólem v kariéře vybojoval pro La Coruňu bod za remízu 1:1.

"Tohle nenatrénujete. Byla to otázka štěstí. Prostě to někdy takhle vyjde," řekl pro španělský rozhlas Aranzubia. "Párkrát už jsem ve vápně soupeře byl, ale nikdy z toho nebyl gól. Až dnes. Jen jsem se snažil kopírovat to, co dělali moji spoluhráči," dodal.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:
Zaragoza - Atlético Madrid 0:1 (65. Agüero), Almería - La Coruňa 1:1 (48. Piatti - 90. Aranzubia), Getafe - Santander 0:1 (88. Pinillos), Pamplona - Espaňol Barcelona 4:0 (14. a 55. z pen. Nekúnam, 80. Lolo, 88. Soriano), Villarreal - Málaga 1:1 (36. Ruben - 82. Fernandez), FC Sevilla - Alicante 1:0 (21. Rakitič), FC Barcelona - Bilbao 2:1 (4. Villa, 80. Messi - 50. Iraola z pen.).

1. FC Barcelona 24 21 2 1 73:13 65
2. Real Madrid 24 19 3 2 55:19 60
3. Valencie 24 14 6 4 38:25 48
4. Villarreal 24 14 4 6 42:24 46
5. Bilbao 24 12 2 10 38:34 38
6. Espaňol Barcelona 24 12 1 11 30:35 37
7. FC Sevilla 24 10 4 10 36:38 34
8. Atlético Madrid 24 10 3 11 33:31 33