Burzovní operátoři Deutsche Börse z Frankfurtu a NYSE Euronext z New Yorku, kteří chystají fúzi, zřejmě pojmenují spojenou firmu DB NYSE Group. Uvedly to v sobotu informované zdroje, přestože samy společnosti se pro nový název ještě nerozhodly.

Operátoři, jejichž spojením vznikne největší světový provozovatel akciových burz, pouze uvedli, že jejich jednání pokračují.

Nejistota přetrvává také okolo technologické platformy spojeného podniku. Podle evropských zdrojů ale firmy pravděpodobně od technologických sporů upustí, aby mohly vyhlásit dohodu o fúzi již na začátku tohoto týdne.

Jiný zdroj podle agentury Reuters uvedl, že by společnosti mohly nastínit plán transakce v úterý či ve středu. Spojením vznikne největší světový provozovatel akciových burz podle výnosů i dosahovaných zisků.

Podniky představily první detaily chystaného plánu minulý týden týden. Akcionáři Deutsche Börse získají v nové společnosti 60% podíl a generálním ředitelem firmy jmenovali šéfa skupiny NYSE Euronext Duncana Niederauera. Deutsche Börse a NYSE Euronext patří k největším organizátorům akciových obchodů na světě.

Související