Zkuste zatřást kelímkem s bílým nízkotučným jogurtem. Ozve se žbluňkání, známka pohybu tekutiny. Když odstraníte víčko a kelímek nakloníte, obsah z něj vyteče skoro stejně rychle, jako by uvnitř byla voda. Zopakujte stejný pokus s běžným bílým jogurtem a žbluňkání se ozve taky, jenom pohyb uvnitř kelímku bude o něco pomalejší. Odtrhněte víčko, nahněte jej a bílá hmota začne vytékat, byť o něco zdráhavěji než v případě nízkotučného

Ještě před patnácti lety se přitom jogurt obrácený vzhůru nohama v nádobce ani nehnul. Neměl. Dnes jsou takové v menšině. Jednoduchému testu "vzhůru nohama" Hospodářské noviny podrobily celkem třiadvacet jogurtů různých značek, rozličné tučnosti, s příchutí i bez. Bez úhony a sklonů k vytékání jej přežily tři.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.