K vzácné knize předhusitského práva, kterou má v opatrování Archiv hlavního města Prahy, vyšla faksimile. Rukopis vznikl mezi lety 1413 až 1419 na popud městské rady Starého Města pražského. Obsahuje česky psané poznámky k pražskému městskému právu, k českému zemskému právu, právní rozbory a judikáty jednotlivých kauz.

Faksimile vyšlo v nákladu 199 kusů, několik z nich poslouží archivu, některé zhotovitel daroval na dobročinné účely, většina knih jde jako sběratelská bibliofilie do prodeje. Prodává se za sto čtyřicet tisíc korun, náklady na výrobu se počítají v milionech.

Faksimile se vyráběla několik měsíců technologií, která by měla věrně replikovat původní řemeslné metody. Napodobené jsou také veškeré nedostatky originálu, třeba jizvy a díry v listech.

Kniha zemského práva, městského práva a dalších práv je rozsáhlou příručkou středověkého zákonodárství užívaného v českých zemích před husitskými bouřemi. Ve středověku se v českých městech uplatňovaly dva právní systémy - takzvané magdeburské a norimberské právo. Města se mohla odvolat právě do Magdeburku nebo Norimberku.

Změna nastala až za krále Václava IV., odvolacím místem pro magdeburské právo král stanovil Litoměřice, pro norimberské Staré Město pražské. V reakci na tuto změnu zřejmě vznikl i rukopis Kniha zemského práva, městského práva a dalších práv.