Argentinský fotbalista Lionel Messi oslavil obhajobu prvenství ve Zlatém míči ve velkém stylu. V úvodním čtvrtfinále Španělského poháru se blýskl třemi góly a pomohl Barceloně k výhře 5:0 nad druholigovým Betisem Sevilla.

Messi se ve středu večer nejprve před zápasem na Nou Campu pochlubil fanouškům Zlatým míčem a pak ukázal, proč anketu novinářů, reprezentačních trenérů a kapitánů ovládl. U představení trofeje nechyběli ani jeho spoluhráči Andrés Iniesta a Xavi, kteří obsadili v hlasování druhé a třetí místo.

Argentinský reprezentant otevřel skóre minutu před přestávkou, kdy přehodil brankáře Betisu. Druhou trefu přidal v 63. minutě a hattrick završil o deset minut později. Když Messi čtyři minuty před koncem střídal, vyprovodili ho fanoušci potleskem ve stoje a skandováním jeho jména.

"Tenhle zápas alespoň umlčí všechny debaty kolem Zlatého míče. Trofej je v dobrých rukou," připomněl obránce Barcelony Dani Alves kritické hlasy, podle kterých si Messi ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa nezaslouží. "Messi je nejlepší a dokazuje to každý den. Ti dva by si to také zasloužili, ale Messi je někde jinde než všichni ostatní," citovala brazilského fotbalistu agentura Reuters.

O zbývající branky Barcelony se postarali Pedro a Seydou Keita. Odveta se hraje za týden v Seville.