Volejbalistky Prostějova si stejně jako před rokem zahrají ve vyřazovací části Ligy mistryň. Postup si české šampionky zajistily v posledním utkání ve skupině D, v němž dnes nečekaně porazily favorizovaný tým Cannes na jeho palubovce 3:2 na sety.

Prostějov získal dva body a postoupil ze třetího místa v tabulce, když předčil bilanci stejně postavených Mylhúz, Bergama a polské Muszyny v ostatních skupinách.

"Jsem rád, že jsme si postup vybojovali sami a nemuseli čekat na výsledky ostatních zápasů. Výkonem jsme navázali na předcházející utkání a výhru nad Cortese," uvedl trenér Miroslav Čada.

Začátek byl špatný

Začátek zápasu ale nesignalizoval z pohledu postupových vyhlídek českého mistra nic dobrého. Silný domácí celek s předními světovými hráčkami si vytvořil od úvodních míčů velký tlak nejen na servisu, ale hlavně po rychlých útočných kombinacích. Hráčky Prostějova marně hledaly protizbraň a rychle prohrávaly 1:6. Na každý bod se nesmírně nadřely, neboť soupeřky s lehkostí zastavovaly jejich útočné akce přesnými bloky. Proti této taktice působil Prostějov hodně bezradně a uhrál jen 13 bodů.

Stejně vypadal i vstup do druhého setu, domácí hráčky opět rychle vedly 5:1. Jenže jejich do té doby bezchybné kombinace se podařilo Prostějovu zastavit. Po zlepšeném podání získaly poprvé v utkání hráčky Modřanské jednobodový náskok 7:6. Rychle se jim vrátila sebedůvěra, která se projevila ve zlepšení všech herních činností. Prostějov si stále udržoval jednobodový náskok a koncovku zvládl s přehledem.

Třetí dějství nabídlo vyrovnanou bitvu až do stavu 20:20. V koncovce převzaly opět nečekaně režii utkání české mistryně, získaly druhý set, což jim zajistilo minimálně zisk jednoho bodu.

"První set nám nevyšel. Tlak soupeře se nám pak podařilo zastavit vynikající obranou. Hráčky Cannes se vůbec neprosazovaly v útoku. Všechny naše hráčky odvedly skvělý výkon," uvedl Čada.

Boj až do konce

V dalším pokračování se už prosazovaly více domácí volejbalistky. Čtvrtý set uhrály naprosto snadno. Pomohl jim k tomu bleskový úvod s náskokem šesti bodů. Na toto manko už Prostějov nedokázal odpovědět. V tie-breaku se oba celky přetahovaly o vítězství až do stavu 12:12. Závěr patřil Prostějovu, který skončil ve skupině za Cannes a italským Cortese, které v předchozím utkání porazil doma 3:0 a otevřel si dveře k postupu.

"V závěru odvedla vynikající výkon Soaresová, která uhrála hodně důležitých míčů. Koncovku jsme zvládli s přehledem a potvrdili jsme naše kvality," pochvaloval si Čada.

Volejbalová Liga mistryň - 6. kolo:

Skupina D:  RC Cannes - Modřanská Prostějov 2:3 (13, -22, -21, 17, -13)  Rozhodčí: Pont (And.), Bernaola (Šp.). Čas: 108 min. Diváci: 2500.

1. Cannes 6 3 1 1 1 15:9 12

2. Cortese 5 3 0 1 1 11:8 10

3. Prostějov 6 2 1 1 2 12:11 9

4. Lodž 5 0 1 0 4 4:14 2