Kanaďané jsou internetovými rekordmany. Z výzkumu marketingové firmy comScore vyplývá, že stráví u internetu 2,5 tisíce minut měsíčně, tedy téměř 42 hodin.

O tři hodiny měsíčně méně tráví na webu druzí v pořadí, Izraelci. Jen málo zemí překračuje průměr 2000 minut měsíčně.

Česká republika je zhruba na průměru Evropské unie, kde 65 procent obyvatel používá internet. Češi ale netráví v kyberprostoru tolik času jako Kanaďané. Podle údajů firmy Mediaresearch v listopadu loňského roku Češi na webu v průměru strávili 1603 minut, tedy necelých 27 hodin.

Kanaďané vůbec patří podle agentury Canadian Press mezi největší uživatele internetových aplikací: daleko dříve než zbytek světa objevili Facebook či Twitter. V jednu chvíli měli více uživatelů Facebooku než v USA, v přepočtu na hlavu jich je stále víc. V Kanadě, která má 33,2 milionu obyvatel, je 17 milionů uživatelů Facebooku. Zhruba tolik je nyní uživatelů této sociální sítě v Indii, v níž žije přes miliardu lidí.

Kanaďané také vedou v počtu zhlédnutých videí na serveru Youtube na hlavu. A obyvatelé Kanady také nejčastěji používají internetovou encyklopedii Wikipedii - průměrný kanadský surfer přečte 16 stránek z Wikipedie měsíčně - o jednu více než uživatel v Německu, o dvě více než polští uživatelé a o čtyři více než Američané.

Důvody vášně Kanaďanů pro internet nejsou jasné snad kromě geografické rozlohy země. Jedním z vysvětlení může být i vysoká penetrace internetu: 68 procent Kanaďanů je aktivními uživateli webu. V Německu je to například 60 procent, v USA 59 procent lidí.

Že Kanaďané jsou s internetem opravdu svázáni, dokazuje i průzkum, který loni v srpnu provedl server Yahoo. Když se obyvatel Kanady dotázali, zda by dali přednost internetu, nebo sexu, 37 procent žen a 30 procent mužů odpovědělo, že by upřednostnili web.

I další výsledky jsou zajímavé: 50 procent kanadských mužů by se raději vzdalo televize, kdyby měli přijít o přístup k internetu, 33 procent obyvatel si kontroluje e-maily hned, jakmile se ráno probudí, a také třetina Kanaďanů přiznala, že by nemohla vykonávat svoji práci, kdyby neměla přístup k internetu.

Související