V lize si drží katalánský klub skvostnou bilanci 15 výher ze 17 zápasů, velký rival Real Madrid může v pondělí snížit ztrátu opět na dva body.

V utkání měla Barcelona i bez odpočívajících Messiho, Puyola a Piqueho velkou řadu brankových příležitostí, obětaví hosté však odolávali celý první poločas. Ten druhý načal dvěma góly kanonýr Pedro, Levante však závěrečnou desetiminutovku zdramatizovali snížením Stuaniho. Hosté se k dalším příležitostem nedostali, naopak Barcelona mohla vedení z brejku pojistit.

V dresu Barcelony odehrál již 549. soutěžní duel záložník Xavi a vyrovnal klubový rekord, který držel od konce 80. let Migueli.

Boj o záchranu si zkomplikovali hráči Sportingu Gijón, kteří na domácím hřišti podlehli podobně ohrožené Málaze 1:2. Stejným výsledkem vyhrála i La Coruňa v Bilbau, přestože domácí mocně finišovali a v závěru mohl vyrovnat i jejich brankář Iraizoz.

Ani ve zbývajících dvou nedělních duelech favorité nezaváhali. Sevilla doma přehrála Pamplonu 1:0, když 3 body trefil ve 36. minutě Kanouté.

Ve Valencii se hrál ještě o něco dramatičtější duel. Jeho ústřední postavou byl Portugalec Ricardo Costa. U první branky Adurize, která dostala domácí do vedení, ještě nefiguroval. Na konci prvního poločasu, ale vše "napravil", když si vstřelil kuriózní vlastní gól.

Nerozhodný stav trval až do 90. minuty, kdy právě Costa ideálně přihrál Matovi, který rozhodl o výhře Valencie 2:1.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Bilbao - La Coruňa 1:2 (86. Llorente - 22. z pen. a 52. Adrian), FC Barcelona - Levante 2:1 (47. a 59. Pedro - 80. Stuani), Gijón - Málaga 1:2 (42. Castro z pen. - 45. Weligton, 59. Apono z pen.), FC Sevilla - Pamplona 1:0 (36. Kanouté), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (29 Aduriz, 90. Mata - 45. vlastní Costa).