Rakouský veterán má letos skvělou formu. Vyhrál sjezd už podruhé a dostal se do čela hodnocení disciplíny. Na sjezdovce Stelvio o pouhých osm setin sekundy překonal Švýcara Silvaina Zurbriggena, jenž zvítězil v předchozím sjezdu ve Val Gardeně. Třetí skončil italský sjezdař Christof Innerhofer. Čeští reprezentanti na startu nebyli.

Mistr světa z roku 2003 Walchhofer tak znovu posunul hranici nejstaršího vítěze sjezdu SP, kterou stanovil on sám listopadovou výhrou v Lake Louise. Majiteli tří křišťálových glóbů za hodnocení královské disciplíny je nyní 35 let a osm měsíců.

"Vyhrát zrovna tady je jako sen. Tahle trať platí za jednu z nejtechničtějších, ne-li vůbec nejtechničtější," pochvaloval si Walchhofer, jenž se dočkal třetího vítězství ve sjezdu v Bormiu jako první lyžař v historii. "Je ve mně asi takový elán, na rozloučenou to všem ukázat," komentoval své výsledky hoteliér z Zauchensee, jenž po sezoně ukončí kariéru.

Walchhofer po druhém sjezdovém a celkově třetím vítězství v sezoně vede průběžné pořadí sjezdu o 15 bodů před Zurbriggenem. Pořadí v celkovém hodnocení je opačné, Švýcar má ovšem k dobru jediný bod.

Devětadvacetiletému Zurbriggenovi se v poslední době nadmíru daří, ačkoli se musí vyrovnávat s důsledky své aféry z Lake Louise. Jak vyšlo až nyní najevo, byl během listopadových závodů SP vypovězen z tamního hotelu, protože údajně sexuálně obtěžoval pokojskou. Zurbriggen v prohlášení pro tisk uvedl, že si není vědom toho, že by se k ženě nějak nevhodně choval.

"Doufám, že tím mým komuniké to všechno skončilo. V takové situaci se člověk těžko soustředí na tak náročný závod, jako je sjezd v Bormiu," řekl po závodě Zurbriggen. "Nikdy v životě bych si nemyslel, že tady můžu být druhý," dodal bronzový medailista v kombinaci na letošních olympijských hrách ve Vancouveru, jenž až do této sezony platil spíše za specialistu na točivé disciplíny.

SP ve sjezdovém lyžování v Bormiu (Itálie):

Muži - sjezd: 1. Walchhofer (Rak.) 1:59,66, 2. Zurbriggen (Švýc.) -0,08, 3. Innerhofer (It.) -0,36, 4. Küng (Švýc.) -0,60, 5. Streitberger (Rak.) -0,96, 6. Šporn (Slovin.) -1,03, 7. Theaux (Fr.) -1,21, 8. Miller (USA) -1,26, 9. Keppler (Něm.) -1,30, 10. Baumann (Rak.) -1,32.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 8 závodů): 1. Walchhofer 245 b., 2. Zurbriggen 230, 3. Svindal (Nor.) 109, 4. Baumann 106, 5. Cuche (Švýc.) 99, 6. Kröll (Rak.) 90.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 36 závodů): 1. Zurbriggen 395, 2. Walchhofer 394, 3. Ligety (USA) 321, 4. Svindal 305, 5. Cuche 304, 6. Baumann 285, ...21. Bank 126, 80. Trejbal (oba ČR) 14.