Český hokejový brankář Tomáš Vokoun vychytal v pondělním utkání NHL čisté konto a dovedl Floridu k vítězství na ledě Philadelphie 5:0. Vokoun zneškodnil všech 26 střel, z toho deset v závěrečné třetině, a připsal si 42. nulu v kariéře.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Karlových Varů navíc zaznamenal asistenci u úvodního gólu, když se po jeho zákroku v 18. minutě se puk záhy objevil u branky soupeře a Bill Thomas prostřelil z velkého úhlu Sergeje Bobrovského. Bobrovskij nakonec utkání nedochytal, v 34. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu ho nahradil Brian Boucher.

V pondělí se dařilo i druhému českému brankáři Ondřeji Pavelcovi, který 37 zákroky pomohl Atlantě k výhře 6:3 v Torontu. Všechny tři branky inkasoval Pavelec v oslabení, na dvě z nich přihrál český obránce Tomáš Kaberle.

Svou zlepšenou formu potvrdil útočník Martin Havlát, který gólem a asistencí přispěl k vítězství Minnesoty nad Calgary 4:1. Havlát byl autorem vítězného druhého gólu, když v 47. minutě v přesilové hře dostal svůj tým do vedení 2:1.

Výsledky NHL:

Boston - Anaheim 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 6. McMillan, 25. Višňovský, 36. Perry. Střely na branku: 45:25. Diváci: 17.565.

Toronto - Atlanta 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)
Branky: 35. Mitchell (T. Kaberle), 53. Grabovskij (T. Kaberle), 54. Kulemin - 3. a 40. Modin, 3. a 45. Enström, 44. Stewart, 60. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 40 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zákroků měl 92,5 procenta. Střely na branku: 40:23. Diváci: 19.301.

Philadelphia - Florida 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 18. Thomas (Vokoun), 20. Dadonov, 24. Matthias, 34. Santorelli, 52. Kulikov. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 26 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 26:34. Diváci: 19.864.

Minnesota - Calgary 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 10. Brodziak (Havlát), 47. Havlát (Židlický), 50. Madden, 60. Clutterbuck - 24. O. Jokinen. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.315.

Tampa Bay - Carolina 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 6. Moore, 20. St. Louis, 35. Clark, 37. Stamkos, 39. Bergenheim - 16. Samsonov. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17.210.

St. Louis - Vancouver 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 38. Steen (R. Polák) - 28. Volpatti, 30. Kesler, 59. Tambellini. Střely na branku: 16:29. Diváci: 19.150.

Pittsburgh - Phoenix 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky: 20. a 21. Malkin, 7. Letang, 23. Crosby, 28. Cooke, 59. Conner - 49. Wolski. Střely na branku: 38:27. Diváci: 18.262.