Při srážce osobního vlaku a posunovací lokomotivy ve stanici v Kamenných Žehrovicích na Kladensku, která se stala v pondělí ráno, se zranilo 15 lidí. ČTK to řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Provoz na trati z Kladna do Rakovníka byl přerušen do 12:00. Škoda dosáhla podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala 4,1 milionu Kč.

Počty o zraněných se během dopoledne měnily. Podle původních odhadů hasičů a policie mělo být na místě nehody 15 zraněných. Zdravotničtí záchranáři jich potvrdili 11 a po poledni počet upřesnili na 15. "Celkem bylo do nemocnic převezeno patnáct zraněných lidí," uvedla Janečková. Drážní inspekce hovoří o 13 zraněných, zranili se i dva zaměstnanci Českých drah, strojvedoucí a vlakvedoucí.

Vrtulník převezl jednoho vážně zraněného cestujícího do pražské nemocnice. "Měl úraz hlavy a otřes mozku," uvedla Janečková. Ostatní středně a lehce zraněné odvezly sanitky do kladenské nemocnice. Ošetřovali je lékaři chirurgického a ortopedického oddělení.

Osobní vlak mířící z Kladna do Rakovníka se srazil při rychlosti 28 kilometrů v hodině přímo ve stanici s takzvanou posunující zálohou, řekl ČTK Drápal. Vlak narazil zepředu do stojící lokomotivy, která měla připojený jeden nákladní vůz.
Příčinu zatím inspekce nezná. "Prověřujeme, zda nedošlo k selhání lidského faktoru," uvedl Drápal. Na místě nehodu vyšetřuje také policie. Vyšetřování je na samém začátku, uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

"Dá se předpokládat, že šetření na místě mimořádné události a odklízení následků bude trvat celý den," doplnil Drápal. Na místě zasahovali také hasiči z Kladna, Slaného a Kralup nad Vltavou.

Související