Mezinárodní měnový fond (MMF) uvolnil z pomoci pro Řecko dalších 2,5 miliardy eur (zhruba 63 miliard Kč).

Řecká vláda si podle náměstka výkonného ředitele MMF Murila Portugala zaslouží ocenění za prosazení úsporných opatření. Inflace v zemi se snižuje a konkurenceschopnost roste. Nespokojenost obyvatel s přísnými úspornými opatřeními je však vysoká. To by vládu nemělo odradit od toho, aby držela směr, který si stanovila, dodal Portugal. Nálada investorů je stále slabá a reformy jsou nutné pro zajištění obnovení růstu.

MMF již v rámci širší pomoci, na které se podílí i Evropská unie, uvolnil Řecku 10,58 miliardy eur. Řecko se letos v květnu stalo prvním členem eurozóny, který byl nucen požádat o pomoc své partnery a MMF, protože zemi hrozil bankrot. EU a MMF slíbily zemi rekordní finanční pomoc o celkovém objemu 110 miliard eur výměnou za razantní škrty výdajů, zvýšení daní a strukturální reformy, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru