Ondřej Pivec, český jazzový varhaník žijící v New Yorku, připravil po delší odmlce dva koncerty pro tuzemské publikum. Se svým Organic Quartetem vystoupí 18. a 19. prosince v pražském Jazz Docku.

Koncert bude inspirovaný nejen životem Ondřeje Pivce v New Yorku, kde bydlí od ledna 2009, ale také gospelem, rhythm and blues a další kvalitní hudbou, na kterou na své pouti ve Spojených státech naráží. Koncert je v neposlední řadě výjimečný tím, že Ondřeje Pivce, velmi žádaného na koncertech v New Yorku, je stále těžší zastihnout v Evropě.

Vedle šestadvacetiletého Ondřeje Pivce hrajícího na Hammondovy varhany jsou dalšími členy Organic Quartetu bubeník Tomáš Hobzek, kytarista Libor Šmoldas a saxofonista Jakub Doležal.

Ondřej Pivec Organic Quartet existuje od roku 2005. Společně absolvovali velké množství koncertů jak na domácí, tak na zahraniční scéně. Hudba Organic Quartetu podle hudebních odborníků respektuje klasický jazz, který je však prokládán moderními prvky. V kapele zdánlivě chybí basista, Ondřej Pivec však hraje basové linky levou rukou a také nohama na pedály. Kapela vydala již dvě vlastní desky, debut Don't Get Ideas byl v roce 2006 oceněn soškou Anděla od Akademie populární hudby.

Organic Quartet často vystupuje také v Ondřejově speciálním projektu ve spojení s dechovým bigbandem Bucinatores. Loni společně natočili DVD v pražském divadle Disk a vystoupili v rámci série Spotlight festivalu Struny Podzimu.

Brněnský rodák Pivec vedle Organic Quartetu působí ve formacích Petr Kalfus Trio či Jan Tengler Trio, případně společně se zpěvačkou Betty Leeovou. Ve světovém měřítku spolupracuje s interprety, jako jsou Joel Frahm, Jake Langley, Yvonne Sanchezová, Paul Bollenback, Karel Růžička mladší, Bill Campbell či Billy Cobham.

Jazzman
V Praze zahraje Ondřej Pivec.
FOTO: ANIMAL MUSIC

Související