Pro některé země je výhodné se zadlužovat a jedním z těchto států je Česká republika, tvrdí českoamerický profesor ekonomie Jan Švejnar, který byl před několika dny jmenován novým členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Podle Švejnara by nebylo problémem, kdyby český státní dluh ještě nějakou dobu rostl a nakonec se ustálil na hodnotě okolo 50 procent HDP. Česko může investovat například do silnic nebo do vzdělání tak, že se mu půjčky bohatě vyplatí, tvrdí. Jan Švejnar je také zastáncem přijetí eura, které by pomohlo českým exportérům. Nemáme se bát vstoupit do eurozóny, Slovensko ukázalo, že je možné mít euro a neúčastnit se společné pomoci některým předluženým zemím, říká.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.