Ustavení koalice mezi občanskými a sociálními demokraty v Brně má zajímavou dohru.

Zatímco do dozorčí rady ČEZ premiér Petr Nečas instaloval jejího nejvýraznějšího odpůrce, šéfa jihomoravské ODS Jiřího Kadrnku, zastánce velké koalice - místopředsedu ODS Pavla Blažka - odvolal z dozorčí rady Lesů ČR.

A na Blažkovu adresu zvolil šéf občanských demokratů Nečas neobvykle drsné vyjádření. "Uložil jsem ministrovi zemědělství Ivanu Fuksovi, aby ho odvolal. V dozorčí radě tak zásadního podniku, jako jsou Lesy ČR, musí být člověk, který má důvěru premiéra," řekl HN Nečas. Odmítl ale sdělit konkrétní důvody, proč Blažkovi přestal věřit. "To není důležité specifikovat."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.