Stejným skóre vyhráli jen v roce 1959 na půdě Las Palmas. O osm branek naposledy zvítězili před čtrnácti lety doma proti Logroňés.

Na vysoké výhře měl hlavní podíl Lionel Messi. Hvězdný Argentinec dal hattrick a na dalších třech gólech se podílel asistencí. Trefil se tak v osmém soutěžním utkání za sebou, což se mu dosud nikdy nepovedlo.

V 15 zápasech, které v této sezoně odehrál za Barcelonu, už nastřílel 19 gólů.

Dvakrát se trefil Bojan Krkic a po gólu přidali Andrés Iniesta a Pedro. Rozhozená obrana Almeríe si jednou dala vlastní branku, když si Ariadela srazil do branky Messiho centr.

Barcelona byla dokonce blízko rekordnímu devátému gólu, ovšem David Villa ve vyložené šanci trefil jen brankáře.

Nezaváhal ani Real a i nadále vede

Katalánský velkoklub vysokou výhrou hodil rukavici svému největšímu rivalovi z Madridu. Real se však nenechal zahanbit a hladce přehrál Athletic Bilbao 5:1. Stejně jako argentinská ikona i Cristiano Ronaldo nasázel do soupeřovy sítě tři góly.

V čele španělské ligy se stejně jako v čele tabulky střelců vůbec nic nezměnilo. Real vede před Barcelonou o pouhý jeden bod.

Souboj třetího se čtvrtým celkem nejvyšší španělské fotbalové soutěže skončil nerozhodně 1:1. Valencie vedla od 21. minuty díky Adurizově gólu dlouho 1:0, ale v 73. minutě zařídil pro domácí Villarreal zisk jednoho bodu Rossi.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Villarreal - Valencie 1:1 (73. Rossi - 21. Aduriz), Almería - FC Barcelona 0:8 (17., 37. a 67. Messi, 62. a 73. Krkic, 19. Iniesta, 27. vlastní Ariadela, 35. Pedro), Real Madrid - Athletic Bilbao 5:1 (30., 62. a 90. z pen. Ronaldo, 19. Higuaín, 57. Ramos z pen. - 40. Llorente).