Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG), jejíž akcie se obchodují na pražské burze, vydá dluhopisy v hodnotě až 500 milionů eur (12,3 miliardy korun) s opcí na dalších až 70 milionů eur. Uvedla to v úterý firma, která podniká i v Česku. Získané peníze chce využít k posílení své finanční základny a k financování růstu ve střední a východní Evropě.

Dluhopisy budou určeny zejména institucionálním investorům. Firma je ale hodlá nabídnout rovněž drobným investorům v Rakousku, Česku, Německu, Lucembursku a případně i ve Švýcarsku. Emisi budou mít na starosti banky Erste Group a BNP Paribas.

Společnost VIG minulý týden oznámila, že v letošních prvních třech čtvrtletích meziročně zvýšila hrubý zisk o 11 procent na 378 milionů eur. V samotné České republice její hrubý zisk stoupl o více než pět procent na 104 milionů eur.

Do skupiny VIG patří tuzemské pojišťovny Kooperativa, Pojišťovna České spořitelny a Česká podnikatelská pojišťovna. VIG loni získala vedoucí pozici na českém trhu se životním pojištěním.

Související