Sázková společnost Fortuna Entertainment Group hospodařila v prvních devíti měsících roku s čistým ziskem 11,9 milionu eur (asi 292,6 milionu Kč). To je meziroční nárůst asi o 21 procent. Uvedla to ve středu společnost. Firmě pomohly k růstu především on-line sázky. Jde o první oznámené výsledky firmy po jejím nedávném vstupu na pražský akciový trh.

Hrubý výnos po vyplacení výher se zvýšil o 12,4 procenta na 66,5 milionu eur (zhruba 1,6 miliardy Kč). Objem sázek vzrostl o 11,7 procenta na 276,1 milionu eur (asi 6,8 miliardy Kč).

Fortuna získala nedávným prodejem akcií zhruba 78,3 milionu eur (asi 1,9 miliardy Kč). Zájem o akcie, které Fortuna prodávala v říjnu, byl dvakrát vyšší, než kolik jich firma nabízela.

"Za důležité považuji, že kromě razantního nárůstu v on-line sázení se nám na všech trzích daří zlepšovat výsledky i u sázek prostřednictvím pobočkové sítě, což potvrzuje správnost námi zvolené strategie postavené na prodeji našich produktů nejen přes internet, ale právě i pomocí velmi husté sítě poboček," uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda.

Hrubý provozní zisk (EBITDA) Fortuny za prvních devět měsíců roku vzrostl meziročně o 19 procent na 17,2 milionu eur.

Na dosažených výsledcích se podílely zejména rostoucí tržby z on-line sázení. Hrubé výhry z on-line sázení se za prvních devět měsíců roku zvýšily na 15,3 milionu eur, což je o 51 procent více než ve stejném období loňského roku.

"V období od konce třetího čtvrtletí společnost pokračuje v dynamickém růstu přijatých sázek. V říjnu jsme přijali největší měsíční objem sázek v historii, a to přibližně 35 milionů eur," dodal finanční ředitel skupiny Michal Vepřek .

K pozitivním výsledkům společnosti přispělo rovněž sázení "live“, tedy sázky podávané v reálném čase v průběhu sportovní události, které již nyní představuje přes 15 procent z objemu sázek přijatých přes internet.

S cennými papíry Fortuny se na hlavním trhu pražské burzy poprvé obchodovalo 22. října. Nabídkovou cenu za akcii Fortuna stanovila na 105,52 koruny (4,30 eura) za kus. Fortuna je dvojkou českého kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. V ČR loni utržila za sázky 4,4 miliardy korun, což byl meziroční růst o 15 procent. Nabídka akcií Fortuny představuje první primární emisi akcií sázkové společnosti na burzách v regionu střední a východní Evropy. Hlavním akcionářem Fortuny zůstává Penta Investments.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru