Úřady v Jihoafrické republice dopadly a bleskově odsoudily vraha německého podnikatele Uweho Gembally. Ten byl podle některých zdrojů napojen na aktivity českého uprchlíka před zákonem Radovana Krejčíře.

„Jsme šťastní a spokojení, že se nám podařilo vraha zatknout,“ řekl jihoafrickému deníku Times Live policejní mluvčí Vishnu Naidoo.

Rychle a potichu

Celá akce proběhla v tichosti a jihoafrická média o ní informovala až s dvoudenním zpožděním. Vrah Thabiso Mpshe z Pretorie byl zatčen v pátek ráno a ještě téhož dne stanul v Johannesburgu před soudem, který mu ve zrychleném řízení uložil dvacet let vězení.

„Musíme chránit vyšetřování,“ vysvětlil Naidoo důvod, proč policie o celém případu neinfomovala. Odmítl také sdělit, zda se Mpshe k činu přiznal, nebo zda se s obžalobou dohodl. „Je stále nejasné, jak byl Gemballa zavražděn, ale vše ukazuje na udušení. Neměl žádná viditelná zranění,“ dodal mluvčí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.