Zablokování skladů pohonných hmot téměř úplně ochromilo francouzské hospodářství a nedostatek paliva vyvolal finanční ztráty v řadě odvětví. Francouzské úřady ale hlásí: Od čtvrtka se benzín i nafta vrátily na 85 procent čerpacích stanic.

Pracovníci všech dvanácti francouzských rafinérií, kteří se v posledních týdnech připojili ke stávkám proti plánované důchodové reformě, se rozhodli obnovit práci. Místní odbory, jež protesty svolávaly, zatím nehlásí žádné další stávky ani v jiných odvětvích.

Potíže s nedostatkem pohonných hmot také umocňovaly několikatýdenní stávky na železnici, které podle všeho v pátek také ustaly. Ukončení stávek bylo hlášeno i z dalších sektorů a míst - do práce se tak například vrátili po desítce dní popeláři v Toulouse na jihozápadě země.

Hromady odpadků na ulicích byly také jedním z velmi viditelných důsledků protestů. 

Stávky polevily poté, co se ve čtvrtek do protestních akcí namířených proti nepopulární důchodové reformě zapojilo mnohem méně lidí než v předchozích dnech. Demonstranti byli nespokojeni především s tím, že věková hranice pro odchod do důchodu se má zvýšit o dva roky - ze současných 60 na 62 let.

Reforma byla nakonec, bez ohledu na protesty, ve středu schválena parlamentem. Vláda prezidenta Nicolase Sarkozyho poté vyzvala odbory k respektování vůle zákonodárců. Kabinet zároveň nabídl diskusi o dalších sociálních otázkách, především o zaměstnanosti mladých a starých obyvatel. Některé odbory na návrh již přistoupily, jiné se ještě rozhodují.

"Naše odbory nevyhrály, ale ani nic neprohrály. Dokázaly mobilizovat skupiny obyvatel a veřejné mínění proti reformě, kterou považujeme stále za nespravedlivou," řekl představitel jedné ze dvou nejmocnějších odborových centrál v zemi CFDT Mohamed Touis.

Podle průzkumů většina Francouzů pokládá podobu důchodové reformy za nespravedlivou a proto se přidala na stranu protestantů. Avšak, jak zároveň obyvatelé sami připouští, tento krok je nezbytný. V důsledku stárnutí obyvatel a prohlubování státního deficitu by totiž dle varování úředníků mohlo v příštích letech hrozit celkové zhroucení penzijního systému.