Svěřenci trenéra Josého Mourinha, kteří v domácí soutěži zůstávají jediným neporaženým celkem, potvrdili výbornou formu a popáté za sebou v soutěžním zápase zvítězili s celkovým skóre 19:3.

Hráči "Bílého baletu" rozhodli o výsledku už v první půlhodině, ve které na stadionu Santiaga Bernabeua nasázeli odevzdanému outsiderovi tři branky ze tří střel. Skóre otevřel po deseti minutách argentinský útočník Gonzálo Higuaín, další dva zásahy přidal Cristiano Ronaldo.

Hvězdný Portugalec pokračoval ve svém představení i v druhém poločase. Nejprve dvě minuty po přestávce uzavřel hattrick a za osm minut se z penalty trefil v zápase počtvrté, což se mu povedlo poprvé v seniorské kategorii. Nejdražší hráč světa se s devíti ligovými brankami osamostatnil v čele tabulky střelců.

Debakl Santanderu zakončil po hodině hry šestým gólem německý záložník Mesut Özil, čestným úspěchem snížil v 73. minutě tečovanou střelou Senegalec Papa Kouli Diop.

Messi zařídil výhru mistrovské Barcelony

Třiadvacetiletá argentinská hvězda Messi navázala na středeční vystoupení z Ligy mistrů proti Kodani a během týdne vstřelila čtyři branky. Katalánský velkoklub sice vyhrál v domácí soutěži i čtvrtý zápas na půdě soupeře, ale na jeho hře byla znovu citelně znát absence zraněného špílmachra Xaviho.

Trápícím se domácím, kteří v třetím ligovém zápase za sebou dostali červenou kartu, nepomohl k premiérové výhře v sezoně ani návrat obránce Jiřího Jarošíka po jednozápasovém disciplinárním trestu. Poprvé se Messi trefil tři minuty před přestávkou, po Villově nahrávce potrestal chybu domácí obrany přesnou střelou k tyči.

Zaragoze se nepovedl ani start do druhého poločasu a už po dvou minutách byl vyloučen argentinský záložník Leonardo Ponzio za facku Danimu Alvesovi. Početní výhodu potrestal Messi druhým zásahem v 66. minutě, když si nekompromisní dorážkou po nechtěné Jarošíkově "narážečce" připsal pátý ligový gól.

Výsledky španělské fotbalové ligy - 8. kolo:

Zaragoza - FC Barcelona 0:2 (42. a 66. Messi), Real Madrid - Santander 6:1 (15., 27., 47. a 55. z pen. Ronaldo, 10. Higuaín, 63. Özil - 73. Diop),