1. Muriel Anton

Vítězkou ankety "25 žen českého byznysu" se tato rodilá Kanaďanka stala již potřetí. Do české pobočky Vodafone, které nyní už přes dva roky šéfuje, přišla v roce 2000, kdy byla součástí týmu, který v Česku startoval tehdejšího operátora Oskar.

2. Libuše Šmuclerová

V letech 1993 až 2004 zastávala funkci programové a výkonné ředitelky i jednatelky společnosti CET 21. V roce 2007 se stala šéfkou pobočky společnosti Ringier, jednoho z největších vydavatelství v zemi, pod které spadají tituly, jako jsou Blesk, Aha! nebo Reflex.

3. Magdalena Souček

Do Prahy přišla v roce 1990 založit firmu, kterou později začlenila do Ernst&Young. Brzy se vypracovala na šéfku jejího českého zastoupení. Ke své kariéře připojila v roce 2006 dvouletou funkci prezidentky Americké obchodní komory.

4. Vladimíra Glatzová

Renomovaná právnická kancelář Glatzová & Co funguje úspěšně již 16 let. Mezi její klienty patří ArcelorMittal, Česká pošta, RWE nebo Sanofi-Aventis. Založení předcházela praxe Glatzové ve významných právnických firmách v Londýně, Paříži a Frankfurtu.

5. Eva Štěpánková

Majitelka a současně ředitelka kosmetické firmy Ryor dodává své výrobky na český i zahraničí trh již od roku 1991, kdy začínala s obratem 790 tisíc korun, v roce 2008 měla její firma obrat 100 milionů Kč. Stejně jako loni se Štěpánková v anketě umístila na pátém místě.

6. Alexis George

Přišla v lednu 2008 do čela českého ING Retail z australského ING, kde působila od roku 2003 jako výkonná ředitelka pro osobní investice. Tato Australanka předtím zastávala manažerské pozice ve francouzské BNP Paribas nebo BT Financial Group.

7. Andrea Ferancová-Bartoňová

U české pobočky Wood & Company, kam přišla z rodného Slovenska, pracuje již 14 let. Ve firmě působí jako ředitelka pro kapitálové obchody. Ona a její tři společníci rozšířili postupně aktivity "Woodů" do devíti zemí ve střední a jihovýchodní Evropě.

8. Jane Hannah

Šéfuje Radiokomunikacím již tři roky. Za jejího působení se firma stala největším hráčem v digitalizaci televizního vysílání. Hannah působila v řadě mezinárodních funkcí včetně funkce ředitelky marketingu divize British Telecom (BT) Broadcast & Satellite Services.

9. Vladimíra Papirnik

Na významnou právničku se vypracovala v USA, kam emigrovala s rodiči. Již od roku 1995 vede českou pobočku americké advokátní kanceláře Squire, Sanders & Dempsey. Pod jejím vedením kancelář zastupovala ČSOB, Toyotu nebo Českou exportní banku.

10. Klára Starková

Po jedenácti letech působení ve světové jedničce v poradenství, společnosti McKinsey, kde dosáhla pozice partnerky a vedla expertní skupiny pro poradenství finančním institucím, se roku 2007 stala členkou výkonného vedení Generali PPF Holdingu.

11. Taťána le Moigne

Za jejího vedení se český Google vypracoval z pozice trojky na trhu na druhou pozici, a to zejména díky české verzi všech 36 služeb. Le Moigne získávala zkušenosti v Microsoftu, kde pracovala deset let nebo v Digital Equipment či Abakus distribution, vedla i vlastní firmu.

12. Jaroslava Haid-Járková

Funkci šéfky české pobočky společnosti Henkel převzala Haid-Járková před dvěma lety, kdy se do Česka vrátila po 10leté zkušenosti v zahraničí v rámci programu Job rotation. Zkušenosti sbírala v Henkelu ve Vídni, Düsseldorfu či Záhřebu.

13. Sonia Slavtcheva

Do Česka přišla tato Bulharka před dvaceti lety. Už dva roky zastává funkci finanční ředitelky skupiny Home Credit. Slavtcheva byla zaměstnána ve společnostech General Electric, Douwe Egberts, Cimenteries CBR či Heidelberg Cement.

14. Marcela Hrdá

Před necelým rokem byla jmenována do čela České pošty, kam přišla z Letiště Praha z pozice vrchní ředitelky pro neletecký provoz, služby a transformaci. Předtím byla výkonnou ředitelkou pro transformaci a viceprezidentka pro marketing a prodej společnosti ČSA.

15. Dita Stejskalová

V české pobočce přední firmy v oboru firemní komunikace Ogilvy Public Relations pracuje už čtrnáct let. Podílela se i na jejím založení. Pod jejím vedením získala firma několik mezinárodních ocenění. Kromě práce přednáší PR na školeních a seminářích vysokých škol.

16. Miloslava Trgiňová

Zhruba tři roky je místopředsedkyní představenstva a finanční ředitelkou těžební společnosti OKD. Předtím pracovala v PricewaterhouseCoopers a v Sun Microsystems, kde působila jako finanční ředitelka pro střední Evropu a Rakousko.

17. Monika Horníková

Od loňského léta vede českou pobočku farmaceutické divize GlaxoSmithKline. Ve farmacii se pohybuje již 18 let. V GSK je od fúze v roce 2001. Kromě vedení pobočky je zodpovědná za vedení Onkologické divize společnosti pro střední Evropu. Je skokanem roku.

18. Jana Žižková

Působí jako regionální ředitelka softwarové společnosti SAS pro střední a jihovýchodní Evropu. Od roku 1998, kdy začala působit v SAS EMEA ústředí v Německu, prošla různými vedoucími funkcemi ve střední a východní Evropě, včetně řízení Česka a Slovenska.

19. Jitka Schmiedová

Už tři roky vede více než deset tisíc zaměstnanců České spořitelny jako personální ředitelka. Personalistiku si poprvé vyzkoušela ve společnosti Norsk Hydro, kde pracovala od roku 1991 nebo v jedné z prvních továren na autodíly Mitsubishi Electric v Česku.

20. Barbora Stejskalová

Výkonnou ředitelkou úseku lidských zdrojů společnosti T-mobile se stala před pěti lety. Do Česka přišla ze slovenského T-mobilu, kde zastávala stejnou funkci. Svou profesní kariéru zahájila ve firmě Johnson & Johnson, poté pracovala ve společnosti GE Capital.

21. Zuzana Řezníčková

Pozici jednatelky společnosti ČEZ prodej si drží již dva roky. Do ČEZ přišla ze společnosti Telefónica 02 Slovensko, kde byla obchodní a od roku 2008 i marketingovou ředitelkou. Za svou kariéru vystřídala různé pozice v Emco, Master Foods, Eurotel, ČSA nebo MEDIATEL.

22. Lucie Vorlíčková

Před 16 lety založila poradenskou firmu Vorlíčková&Leitner, která je dnes jedna z největších domácích společností v oblasti daní a auditu a je dvorním poradcem pro německé a rakouské investory. Vorlíčková je členkou stálého vědeckého výboru IFA.

23. Věra Výtvarová

Po škole nastoupila do auditorské a poradenské společnosti Coopers&Lybrand, která se v roce 1998 spojila s firmou PricewaterhouseCoopers. V PricewaterhouseCoopers byla v roce 1999 jmenována manažerkou a v roce 2009 partnerkou v oddělení auditu.

24. Marcela Blachová Mikšová

Administrativní a finanční ředitelka české pobočky společnosti Eiffage Construction, osmé největší stavební firmy v Evropě. Do února jsme tuto pobočku znali pod dřívějším názvem Tchas. Blachová Mikšová v minulosti také působila v Arcelor Mittalu.

25. Radka Pekelská

Od letošního července působí jako výkonná ředitelka pro lidské zdroje v GE Money Česká republika, kam přišla po jedenácti letech v Tesco stores, kde posledních sedm let vykonávala funkci ředitelky lidských zdrojů pro Českou a Slovenskou republiku.

pro zvětšení obrázku klikněte

Související