Minulý čtvrtek jsem se zúčastnila netradiční konference. V Praze se zastavila The Social Business Tour. Na akci, která představuje možnosti sociálního podnikání a jejímž patronem je profesor Muhammead Yunus, nositel Nobelovy ceny míru a zakladatel Grammeen Bank, jsem se cítila jako v kreativní laboratoři. Kdybych byla podnikatel, chodím si sem pro nápady. Všude spousta mladých nadšených lidí z různých oborů, vedle nich podnikatelé a pár zástupců veřejné správy. Samozřejmě těch, kteří se o problémy místní komunity nezačnou zajímat jen před volbami, aby měli úderné heslo na plakát.

Vybrala jsem si workshop o tom, jak řešit problémy seniorů. Jasně, některé nápady mě rozesmály, třeba designová hůl pro staříky. Ale nakonec proč ne. Vymysleli jsme třeba zážitkovou agenturu pro seniory, poradenské služby po telefonu, catering, agenturu poskytující služby kolem správcovství domu.

Jsem zvědavá, jestli něco z toho zaboduje v soutěži O nápad v oblasti sociálního podnikání 2010. Hraje se v šesti národních kolech a nejlepší projekt bude podpořen finančně. Potřebujete inspiraci? Podívejte se na stránky www.socialbusiness­tour.com. Nebo si zajeďte na další workshopy. Šanci máte ještě v říjnu v Bukurešti a Bělehradě.

Související