Po vypadnutí z domácího poháru minulou sobotu v druholigovém Sokolově sehráli fotbalisté Sparty další chmurný zápas. Ve dvanáctém pokračování ligové soutěže totiž sparťané doma podlehli Teplicím 0:2 a po čtvrté porážce a snad nejhorším výkonu v sezoně zůstávají s devítibodovou ztrátou za suverénní Plzní. Ta je však na tahu v neděli, kdy hostí Brno, a tak rozdíl mezi Plzní a úřadujícím mistrem může zase narůst. Naopak Teplice jsou za Spartou už jen o bod.

První poločas strhující tempo nepřinesl. Fotbalovou nudu, kterou charakterizovala platonická snaha Sparty ohrozit branku hostí a urputná obrana Teplic, pročísl v 15. minutě štiplavou střelou zpoza vápna sparťanský záložník Kucka, teplický brankář Grigar byl ale pozorný a poradil si s ní.

Utkání mělo poklidný průběh, o to větší šok způsobila situace z 31. minuty. Sparťanský záložník Sionko lehce ztratil míč u postranní čáry, ten rychle tepličtí hráči dodali Aidinu Mahmutovičovi, jenž po zemi vyslal střelu na sparťanskou branku. Do dráhy balonu se postavil domácí obránce Brabec a nešťastně ho tečoval mimo dosah brankáře Blažka, který pak už jen bezmocně sledoval, jak míč putuje do sítě. Teplice se dostaly do vedení.

Sionko nastřelil břevno, poté ale Teplice zvýšily vedení

Inkasovaný gól ale sparťanské fotbalisty nevybudil k většímu nasazení a lepšímu fotbalu. Sparta sice tlačila, ale v její hře bylo hodně nepřesných přihrávek, které ji limitovaly. Hru Sparty nerozhýbal ani příchod Podaného, který o poločase vystřídal Adiabu. Navíc se Tepličtí ve druhém poločase už snažili čas natahovat a při každé příležitosti o pár vteřin oddálit rozehrávku.

Přesto si Letenští vypracovali šance. V 55. minutě Vacek přihrál Wilfriedovi, jenž nasměroval míč jen těsně mimo teplickou branku. O dvě minuty později se odrazil k Sionko, ale jeho povedený pokus skončil na břevně.

Teplice se dopředu moc nehrnuly, ale když už ano, tak to stálo za to. V 66. minutě kapitán hostí Vidlička poslal zprava centr do pokutového území, kde nejvýše vyskočil Mahmutovič a přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0 pro Teplice. Stav už se do konce nezměnil. Sedm tisíc sparťanských fanoušků na stadionu tak v závěru alespoň potěšilo, že poprvé v sezoně na posledních pár minut naskočil uzdravený obránce Ondřej Kušnír.

12. kolo Gambrinus ligy:

Sparta Praha - FK Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 31. a 56. Mahmutovič. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Brabec - Mahmutovič, Vidlička, Vondrášek, Rosa. Diváci: 6942.

Sparta: Blažek - Adiaba (46. Podaný), Řepka, Brabec (86. Kušnír), Pamič - Sionko (65. Kweuke), Vacek, Kladrubský, Kucka - Wilfried, Kadlec. Trenér: Chovanec.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Matula, Rosa - Siva, Čajič, Hošek, Vondrášek (77. Stožický), Mareš - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.