Dva čeští gólmani nastoupili proti sobě v Kontinentální hokejové lize a spokojenější byl po zápase Jakub Štěpánek. Jeho Petrohrad totiž porazil 2:1 po samostatných nájezdech v Moskvě Spartak, v jehož brance stál Dominik Hašek.

Sušinskij rozhodl

Oba podali výborné výkony a i přes množství přesilovek drželi dlouho odolvali. Do vedení se v 31. minutě dostal Spartak, těsně před koncem druhé třetiny však vyrovnal Alexej Jašin.

Souboj Štěpánka s Haškem gradoval při penaltách, ve kterých si vedl lépe mladší z české dvojice. Štěpánek zlikvidoval všechny tři pokusy soupeřů, Haška prostřelil mezi betony při druhém pokusu Maxim Sušinskij.

Těsné vedení neudrželi na svém stadionu hokejisté CSKA Moskva a Nižnému Novgorodu podlehli 2:3 v prodloužení, když vyrovnávací branku inkasovali necelé dvě minuty před koncem. Jednu asistenci si v dresu moskevského celku připsal český kanonýr Jan Marek.

Obdobný průběh měl i zápas dalšího moskevského klubu Dynama, které si nechalo v závěru dát gól od Čerepovce a o bodu navíc rozhodl až Komarovův gól v prodloužení.

CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 2:3 v prodl. (za domácí Marek 0+1)
Dynamo Moskva - Čerepovec 4:3 v prodl. (za hosty Němec 0+1)
Dinamo Minsk - Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájezdech
Spartak Moskva - Petrohrad 1:2 po sam. nájezdech
Dinamo Riga - Jaroslavl 5:3 (za hosty Rachůnek a Vašíček oba 1+0).