Sázková společnost Fortuna Entertainment Group stanovila maximální cenu akcií, které nově vydává, pro drobné investory na 4,50 eura (110,2 Kč) za kus. Akcie, které firma nabídne, reprezentují až 35 procent všech vydaných akcií a celková maximální hodnota nabídky je 81,9 milionu eur (cca dvě miliardy korun).

"Vstup na kapitálové trhy v Praze a ve Varšavě pro naši společnost představuje naprosto zásadní zlom. Emisí získáme prostředky pro rozvojové projekty, jakým je například uvedení loterie na českém trhu, které považujeme za další očekávaný milník v naší historii," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.

Zahájení obchodování s akciemi na Burze cenných papírů Praha se očekává 27. října, na varšavské burze cenných papírů 28. října.

Nabídku tvoří až 15,83 milionu akcií Fortuny každá o jmenovité hodnotě 0,01 eura. Z toho až dva miliony kusů představují nově vydávané akcie a dalších až 13,83 milionu kusů prodá společnost Penta Investments, která je jediným akcionářem Fortuny. Celkový počet nabízených akcií se může ještě zvýšit až o 2,37 milionu kusů v souvislosti s opcí na nadlimitní úpis.

Upisovací období pro drobné investory v České republice, v Polsku a na Slovensku potrvá do 21. října, investoři mohou uhradit cenu akcií v eurech nebo českých korunách. Předpokládá se, že konečná nabídková cena bude zveřejněna 22. října. Společnost zároveň zveřejnila prospekt emitenta a zahájila informační kampaň pro investory.

První IPO loterijní firmy

Nabídka akcií Fortuny představuje první primární úpis (IPO) sázkové společnosti na burzách v regionu střední a východní Evropy. Na pražské burze se dosud poslední primární úpis uskutečnil v květnu 2008, kdy na burzu uvedla akcie těžební firma NWR.

Fortuna je dvojkou českého kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. Letos získala licenci na číselnou loterii, kterou chce spustit v prvním pololetí příštího roku.

"Věříme, že její spuštění v roce 2011 přinese revoluci na stagnující loterijní trh v České republice," doufá Bunda.

V ČR loni utržila za sázky 4,4 miliardy korun, což byl meziroční růst o 15 procent. Celkem skupina, která působí i v Polsku, Maďarsku a na Slovensku, přijala v roce 2009 sázky za 338 milionů eur (8,62 miliardy Kč) a čistý zisk činil 16,9 milionu eur (431 milionů Kč).

 

Fortunu vlastní skupina Penta. První pobočka byla otevřena v květnu 1990, nyní jich skupina má přes 1300, téměř polovinu v ČR.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru