Nečas ale podmínil zavedení limitů tím, že strany zveřejní náklady na minulé kampaně. Podle něj musí být rovněž zajištěno, že limity nebudou obcházeny například prostřednictvím anonymních kampaní.

Sobotka v debatě uvedl, že je potřeba zpřísnit pravidla pro financování kampaní a navrhl stanovení finančních limitů. "Jsem připraven o tom jednat za jedné podmínky, a sice, že se skutečně zveřejní výdaje na minulé kampaně," reagoval Nečas.

Podle šéfa občanských demokratů není problém ve stanovení limitů, ale v tom, aby tyto limity nebyly obcházeny. Připomněl negativní kampaň před květnovými sněmovními volbami, která napadala ODS. Podle něj bylo jasné, že za akcí stojí ČSSD, ta se k tomu ale nehlásila.

"Musí být zavedeny jednoznačné pojistky, že to nebude obcházeno přes tyto kampaně, které nebudou identifikovány. V tom je jádro pudla, ne ve stanovení limitů," poznamenal Nečas.

Sobotka souhlasil se zavedením limitů i pojistek. "Dohodněme se i na tom, že by zastupitelé neměli dostávat milionové odměny v dozorčích radách," řekl v debatě. Sobotka uvedl, že předloží návrh zákona o regulaci lobbingu, který by to zakazoval. Podle něj by to bylo vhodné i proto, že členové pražské ČSSD, kteří byli v tomto volebním období v opozici, v některých představenstvech a dozorčích radách seděli. Za to pak dostávali milionové odměny.

Tento týden Hospodářské noviny informovaly o případu místopředsedy pražské sociální demokracie Miroslava Pocheho, který část této odměny skrytě přes další členy daroval straně. Podle Sobotky tím porušil vnitřní směrnice strany o nakládání s členskými příspěvky.

Poche kvůli tomu rezignoval na všechny stranické funkce, někteří lidé z vedení ČSSD požadovali, aby byl stažen i z kandidátky pro volby do pražského zastupitelstva. Pražská buňka to ale odmítla. "Já kdybych na místě kolegů v Praze, pravděpodobně bych postupoval jinak," poznamenal Sobotka.