Na trati mezi Plzní a Prahou je od časných ranních hodin kvůli strženému trakčnímu vedení přerušen provoz. V úseku mezi Zdicemi a Berounem vlaky neprojedou ani v jednom směru, řekla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Spoje nabraly zpoždění, některé vlaky České dráhy zrušily. Cestující v úseku přepravují autobusy.

"Trakční vedení strhl u Berouna osobní vlak v 6:20. Výhled na obnovení provozu zatím nemám," uvedla Šubová. Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavla Hally se technici pokouší zprůjezdnit alespoň jednu kolej. Vlaky by po ní měly projet kolem 10:00.

České dráhy zavedly mezi Berounem a Zdicemi náhradní autobusovou dopravu. Osobní vlak číslo 7804 úseku mezi Berounem a Plzní vůbec nepojede. Největší problémy mají zřejmě cestující ze spojů mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Z Prahy do Berouna a opačně musí lidé místo rychlíků využít regionálních spojů, mezi Berounem a Zdicemi je převezou autobusy.

Porucha podle Hally nesouvisí s pracemi, které na trati probíhají už několik měsíců v souvislosti s modernizací koridoru. Na vytížené železniční trase nejsou podobné komplikace ničím výjimečným. Naposledy na začátku září strhl rychlík trolej v Rokycanech. Opravy trvaly několik hodin.

Související