Čeští hokejisté se výrazně zasloužili o výhru Avangardu Omsk 5:1 nad Čerepovcem. Střeleckou formu z přípravných zápasů před začátkem Kontinentální hokejové ligy si připomněl zejména Jaromír Jágr, který ze šesti střel na soupeřovu branku dal dva góly. Jednou se trefil i Jágrův nový spoluhráč v prvním útoku Roman Červenka, který přidal i jednu gólovou asistenci.

Jágr a Červenka

Po Jágrově úvodní brance v první třetině, kdy se k němu odrazil koutouč poté, co Červenka trefil tyčku a česká hvězda zakončovala do prázdné branky, zvýšil v 28. minutě na 2:0 Jegor Averin v oslabení při vyloučení Červenky.

V polovině zápasu hosté neproměnili trestné střílení za faul Dmitrije Rabykina, ale Jevgenij Ketov neuspěl. Další gól vstřelil Jágr při přesilové hře, kterou hrál Omsk po faulu českého obránce soupeřova týmu Ondřeje Němce.

V úvodu poslední třetiny hosté snížili vedení Omsku, ale ten v závěru přidal další dva góly.

Kašpar zazářil: 2+2

Opět se nedařilo Dominiku Haškovi, který podruhé za sebou inkasoval čtyři góly a Spartak Moskva prohrál na ledě nováčka Chanty Mansijsku 1:4. Čtyřikrát lovil puk ze sítě také Jakub Štěpánek, který při své premiéře v KHL neodvrátil porážku hvězdami nabitého Petrohradu 3:4 v Astaně.

Na všech brankách vítězů se podílel útočník Lukáš Kašpar, který dva góly dal a na dva přihrál. Dvě asistence si v dresu Barysu připsal také další mistr světa z Německa Jiří Novotný.

Další úřadující světový šampion Jakub Klepiš rozhodl o vítězství Ufy nad Magnitogorskem 6:5 v prodloužení, když skóroval v 63. minutě. Předtím v normální hrací době u dvou gólů asistoval.

Dařilo se také Janu Markovi z CSKA Moskva, jenž v Chabarovsku zaznamenal gól a přihrávku, ale porážce hostů 3:4 v prodloužení nezabránil.

Výsledky: Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3 v prodl. (za hosty Marek 1+1), Novokuzněck - Dinamo Minsk 2:5, Novosibirsk - Dinamo Riga 3:2, Omsk - Čerepovec 5:1 (za domácí Jágr 2+0, Červenka 1+1), Barys Astana - Petrohrad 4:3 (za domácí Kašpar 2+2, Novotný 0+2), Chanty Mansijsk - Spartak Moskva 4:1, Ufa - Magnitogorsk 6:5 v prodl. (za domácí Klepiš 1+2).