Lépe se vedlo hlavnímu barcelonskému rivalovi v boji o titul Realu Madrid, který porazil Pamplonu na svém hřišti 1:0 a poprvé tak s novým trenérem Josém Mourinhem v domácí soutěži zvítězil.

Katalánský velkoklub na Nou Campu v ligovém zápase prohrál poprvé od loňského května a nenavázal na úvodní suverénní vítězství 3:0 ze Santanderu. Papírový outsider, který se vrátil mezi elitu po třinácti letech, porazil Barcelonu v domácí soutěži potřetí za sebou a připsal si první body v sezoně.

Úvodní branku vstřelil Valdez v 27. minutě a skóre zdvojnásobil z povedeného protiútoku po hodině hry. "Nepřijeli jsme sem jenom na výlet. Využili jsme naše šance, protože jsme věděli, že právě to musíme udělat," prohlásil po utkání šestadvacetiletý střelec. Debutující francouzský útočník v dresu Alicante David Trezeguet navíc v závěru spálil stoprocentní šanci.

Premiéra v domácím dresu se nepovedla bývalému liverpoolskému záložníkovi Javieru Mascheranovi, který odehrál jen úvodní poločas.

Real potřeboval odčinit úvodní bezbrankovou remízu z Mallorky, ale i na svém stadionu Santiaga Bernabéua se střelecky trápil. Nejtěsnější vítězství mu zajistil až tři minuty po přestávce portugalský stoper Ricardo Carvalho svým prvním soutěžním gólem po letním přestupu z Chelsea.

Carvalho v netypické situační roli útočníka skóroval při jednom z protiútoků po pohotovém přistrčení spoluhráče a krajana Cristiana Ronalda. Domácí další branky nepřidali, protože Osasunu dlouho držel výborný brankář Ricardo. Klíčové byly především jeho zákroky proti střelám Higuaína a Ronalda v druhém poločase.

Vstup do sezony se zatím daří Valencii a Atlétiku Madrid. Valencie doma porazila Santander 1:0 a i podruhé naplno bodovala bez inkasované branky. Zápas rozhodl v poslední minutě prvního poločasu nizozemský záložník Maduro. Vítěz Evropské ligy a Superpoháru Atlético si zase poradil na hřišti Bilbaa a díky výhře 2:1 zůstal v čele tabulky. Bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši se tentokrát v dresu vítězů na trávníku neobjevil.