Odpolední čas výkopu nepřilákal tolik diváků, kolik se na souboji dvou nejlepších týmů minulého ročníku očekávalo. Jablonečtí v týdnu slibovali hlubokou defenzivu, a přestože nastoupili s dvěma defenzivními záložníky, žádnou úpornou obranu zpočátku nepředváděli.

I proto se možná sparťané v úvodu dostávali za severočeskou obranu jednodušeji. Především Matějovskému vyhovoval menší zájem protihráčů a v osmé minutě dvakrát nabíjel spoluhráči Kadlecovi, ale mladý střelec nedokázal akce gólově zakončit.

První pokus hostů zaskočit Spartu přišel v 11. minutě a k brance měl hodně blízko. Drsek po rohu nastřelil břevno a možnost měl při dorážce i Lafata, jenže přestřelil.

Od té chvíle se Jablonečtí stáhli do defenzivy a raději se soustředili na to, aby neinkasovali. Domácí šance sice přicházely, ale rány Brabce i Kadlece gólman Špit bez větších potíží zneškodnil, další Kadlecova tečovaná střela skončila rohovým kopem.

Poslední čtvrthodina před poločasem byla ve znamení sparťanského náporu, ale ještě předtím přišla velká šance Wilfrieda. Africký fotbalista po rohu hlavičkoval do odkryté části branky, ale tam na poslední chvíli zaskočil za Špita vrátivší se Lafata. Před přestávkou zasypala jabloneckou branku série střel, nejvíce starosti gólmanovi nadělala dalekonosná dělovka záložníka Kucky.

Druhá půle začala větší aktivitou Jablonce, který se dostal po další standardce znovu před Blažka a domácího gólmana hlavičkou vystrašil spoluhráč Řepka. O sedm minut později se po odraženém míči dostal do šance Vošahlík, ale sparťanský brankář byl znovu na místě.

Sparta se nedokázala přes zhuštěný střed hřiště prosazovat a někteří diváci začínali být netrpěliví. Cestu několikrát ukázal individuálním průnikem Vacek, ale vždy mu nakonec chyběla síla v souboji, aby ho změnil v šanci. Ta přišla až po rychlé akci z pravé strany, která skončila hlavičkou obránce Krajčíka těsně kolem vlastní tyče.

Sparťané poslali do hry další ofenzivní hráče, ale stále se nemohli dostat do ideálního rytmu. Jejich tlak ale s přibývajícím časem sílil a zvyšoval se také počet rohů. Až dvanáctý z nich se ujal: v 87. minutě po slovenské spolupráci poslal střídající Žofčák míč na hlavu Kucky a ten zápas rozhodl.

Slovácko porazilo České Budějovice

Fotbalisté Slovácka porazili v osmém kole první ligy České Budějovice 2:0. Po brankách Ilji Nestorovského a Ladislava Volešáka se v tabulce posunuli na osmé místo. Jihočeši poprvé v sezoně prohráli na soupeřově hřišti.

Úvod zápasu nepřinesl příliš atraktivní podívanou. Do první šance se dostal hostující Otepka, který ale před Filipkem míč do branky usměrnit nedokázal. Domácí nepřesnosti a úporná defenziva hostů pokračovaly i v dalších minutách a na bezbrankovém stavu nic nezměnil ani Fujerikův pokus z dálky.

Pět minut před koncem poločasu se ale Slovácko dočkalo. Švancara obral u brankové čáry o míč Laštovku a poslal ho na hlavu Nestorovskému, který usměrnil míč do protipohybu gólmana Kučery. Slovácko mohlo udeřit ještě jednou: po standardní situaci napálil odražený míč do skrumáže Volešák, střela šla ale těsně vedle pravé tyče.

I v druhém poločase diktovalo Slovácko tempo hry, neškodní hosté se dopředu dostávali jen sporadicky. Přesto musel Filipko vytáhnout jeden ze svých vynikajících zákroků, když zastavil Otepkův přímý kop z hranice šestnáctky.

Jinak ale koncertovali domácí, jejichž útočné rejdy v druhém poločase zvedaly diváky ze sedadel, brankové vyjádření však chybělo. Kučerovi několikrát pomohla i budějovická obrana, když zablokovala nebezpečné střely Fujerika a Valenty, Švancarův pokus zase zastavilo břevno.

Závěrečnou desetiminutovku zahájily Budějovice náporem, ale obrana domácích byla na místě. Pět minut před koncem mohl uklidnění přinést Nestorovski, který postupoval sám na Kučeru, ten však jeho pokus vystihl.

Co se nepovedlo Nestorovskému, vyšlo v poslední minutě Volešákovi. Budějovická hra vabank se nevyplatila a brejk dva na jednoho po Nestorovského přihrávce přetavil Volešák v druhou branku. Slovácko tak znovu doma získalo tři body a drží na svém hřišti neporazitelnost. Budějovice naopak poprvé na soupeřově stadionu prohrály.

8. kolo Gambrinus ligy:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 87. Kucka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Santarius. ŽK: Wilfried - Drsek. Diváci: 6304.

Sestavy:
Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Vacek - Sionko (70. Žofčák), Kucka, Matějovský (70. Kweuke), Kadlec (90.+3 Krejčí) - Wilfried. Trenér: Chovanec.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Pavlík (80. Eliáš), Loučka - Vošahlík, Jarolím (87. Piták), Kovařík - Lafata (73. Pekhart). Trenér: Komňacký.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 41. Nestorovski, 90. Volešák. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Slavík. ŽK: Volešák, Švancara, Nestorovski, V. Valenta - Laštovka, Hudson. Diváci: 5324.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Kuncl - Fujerik, Kordula, Volešák, Urbánek (20. V. Valenta, 86. Reinberk) - Švancara (81. Ondřejka), Nestorovski. Trenér: Soukup.
České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Otepka, Černák (71. Stráský), Lengyel, Hudson (86. Šíma) - Ondrášek, Mezlík (62. Pecka). Trenér: Šilhavý.