Láhaur, kde bomby explodovaly v šíitském procesí, je metropolí provincie Paňdžáb. Šéf místní policie Tarík Dogar prohlásil, že počet obětí nemusí být konečný.

Podle agentury Reuters následně po útoku rozzuřený dav zapálil policejní stanici a několik automobilů.

Útoky na šíitské procesí byly spáchány po dvoudenním bombardování povstaleckých základen na severozápadě země. Pákistánské letectvo zabilo více než 60 povstalců, jejich rodinných příslušníků, ale i dalších civilistů.

Sunnitští extremisté v Pákistánu opakovaně útočí na šíity s odůvodněním, že nejsou pravověrní muslimové.

Pákistánu hrozí výrazný nárůst nezaměstnanosti

Pákistán kromě extrémismu trápí i katastrofální záplavy, které sníží růst pákistánské ekonomiky o dvě procenta a povedou k obrovskému zvýšení nezaměstnanosti v zemi. Inflace, která měla v příštím roce vystoupit na zhruba 9,5 procenta, se bude pravděpodobně pohybovat mezi 15 a 20 procenty.Ve středu to uvedl pákistánský premiér Júsuf Ráza Gílání v chmurném projevu o vyhlídkách Pákistánu na nejbližší měsíce.

"Záplavy způsobily našemu hospodářství škody, které by se podle některých odhadů mohly vyšplhat na 43 miliard dolarů," uvedl Gílání. Ekonomický růst ve fiskálním roce 2011 dosáhne podle ministerského předsedy 2,5 procenta namísto 4,5 procenta, jak se původně předpokládalo. "Tyto hospodářské ztráty se odrazí v obrovských ztrátách zaměstnání, jež postihnou tisíce rodin. To by mohlo přinést vážné společenské důsledky," varoval Gílání.

Související