Bez větších problémů zahájili fotbalisté Barcelony obhajobu titulu mistra španělské ligy. V prvním kole zvítězili 3:0 na půdě Santanderu. Prosadili se nejlepší střelec minulé sezony Lionel Messi, Andrés Iniesta a také nejdražší hráč léta David Villa, který zaznamenal první soutěžní gól v dresu katalánského klubu.

Gólostroj Barcelony se rozjížděl jen 160 vteřin. Pak se obranou prohnal Messi, přehodil brankáře a otevřel skóre. Po půlhodině hry domácí gólman vyboxoval míč, který mu hned z voleje vrátil do branky Iniesta.

Když pak Santander neskóroval ani z penalty, definitivně rozhodl Villa. Jeho první gól sice ještě nebyl pro ofsajd uznán, následně se však prosadil již regulérně hlavou.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:
Espaňol Barcelona - Getafe 3:1 (33. a 54. Osvaldo, 90.+4 Datolo - 61. vlastní Galán), La Coruňa - Zaragoza 0:0, Pamplona - Almería 0:0, San Sebastian - Villarreal 1:0 (57. Xabi Prieto), Santander - FC Barcelona 0:3 (3. Messi, 32. Iniesta, 63. Villa),

Liverpool těsně přehrál West Bromwich bez Bednáře

Až v třetím kole se fotbalisté Liverpoolu dočkali první výhry v nové sezoně anglické ligy. Doma porazili 1:0 nováčka West Bromwich, v jehož sestavě chyběl Roman Bednář. Ten se zranil při předzápasové rozcvičce; zatím není znám rozsah zranění ani to, zda bude schopen přijet na sraz reprezentace před startem kvalifikace ME.

Bednář byl v nominaci na utkání, ovšem po zranění při předzápasové rozcvičce ho musel na soupisce na poslední chvíli nahradit mladík Wood.

West Bromwich hrál dlouho s favoritem vyrovnanou partii, ovšem v polovině druhého poločasu neuhlídal španělského kanonýra Fernanda Torrese, který jedinou brankou rozhodl a připsal si tak první soutěžní gól v klubovém dresu od dubna.

Překvapivou porážku utrpěl Manchester City na hřišti Sunderlandu. Hosté s mnohamilionovými posilami nedokázali vstřelit gól, naopak v poslední minutě odpískal sudí ve prospěch Sunderlandu pokutový kop a Bent rozhodl.

Velkou bojovnost ukázali hráči Boltonu, kteří i v oslabení dokázali dotáhnout dvoubrankový náskok Birminghamu a vybojovat remízu 2:2. Situaci jim zkomplikoval brankář Jääskeläinen, který se nechal vyprovokovat a již v první půli uviděl červenou kartu za fyzický útok na protihráče.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:
Bolton - Birmingham 2:2 (71. Davies z pen., 81. Blake - 4. R. Johnson, 51. Gardner), Liverpool - West Bromwich 1:0 (66. Torres), Sunderland - Manchester City 1:0 (90. Bent z pen.), Aston Villa - Everton 1:0 (9. L. Young).

V Bundeslize utrpěl Kadlecův Leverkusen doma s Mönchengladbachem debakl 3:6

Fotbalistům Leverkusenu se nepovedla domácí premiéra v nové bundesligové sezoně a i s Michalem Kadlecem v sestavě utrpěli s Mönchengladbachem debakl 3:6.

Leverkusen tak poprvé v historii dostal doma v ligovém utkání šest branek, přitom si připsal teprve druhou domácí porážku za posledních 16 měsíců. Zároveň s Mönchengladbachem prohrál poprvé od roku 1994, po 26 zápasech.

Leverkusen doplatil především zbytečnou ztrátu míče ve 20. minutě. Kadlec poté již nestačil pokrýt nabíhajícího Herrmanna a devatenáctiletý záložník otevřel skóre. Tentýž hráč těsně před půlí ještě zvýšil na 3:1 a zaznamenal tak klíčový gól. Leverkusen již nenašel odpověď, naopak po změně stran znovu třikrát inkasoval.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Leverkusen - Mönchengladbach 3:6 (23. Derdiyok, 58. Vidal z pen., 71. Kiessling - 20. a 44. Herrmann, 40. Brouwers, 56. Arango, 60. Idrissou, 69. Reus), Stuttgart - Dortmund 1:3 (69. Cacau - 5. vlastní Boulahrouz, 26. Barrios, 37. Götze).