Fotbalisté Slovácka prohráli v této sezoně i čtvrtý zápas na hřišti soupeře, když v sedmém ligovém kole utrpěli v Jablonci vysokou porážku 0:3.

Jablonec chtěl napravit porážku v Hradci Králové, která jako by symbolizovala rozpačitý vstup do sezony. Situaci mu proti Slovácku hodně usnadnila poměrně laciná a rychlá vedoucí branka. Po deseti minutách napřáhl z levé strany Jablonský a tečovaná přízemní střela zapadla za bezmocného Filipka. Domácí mladík se radoval z premiérové ligové trefy.

Slovácko i bez tří chybějících opor Švancary, Fujerika a Jiřího Valenty nepřijelo do Jablonce bránit a kolmé akce dělaly úřadujícímu vicemistrovi značné problémy. Po čtvrthodině se řítil z úhlu na branku Ondřejka, trefil však pouze boční síť.

Na druhé straně pomohla Jihomoravanům dvakrát v krátkém časovém úseku branková konstrukce po střelách Pekharta a Jarolíma.

Hrál se hodně otevřený fotbal a Slovácko doplácelo na neproměňování šancí. V 52. minutě zahodil na malém vápně tutovku Nestorovski a domácí o deset minut později trestali. Rychlou akci Jablonského zakončil nekompromisně pod břevno Haurdič.

Chvíli poté se obrázek opakoval. Hlůpik při zakončení selhal a místo toho se znovu měnilo skóre na druhé straně. Po Lafatově hlavičce doklepl v 69. minutě lehkou tečí balon za Filipka střídající Eliáš. Čtvrtou ránu mohl psychicky zdecimovanému Slovácku zasadit Pekhart, ale sám před Filipkem nedal.

Ústí zdolalo Bohemians 1:0 a vyhrabalo se ze dna tabulky

Bohemians měli v Teplicích možná víc fanoušků než domácí a jejich hlučné chorály dodávaly zápasu solidní atmosféru, předváděná hra za ní ovšem daleko zaostávala. Už v první minutě sice zprava odcentroval Doležal a na zadní tyči z voleje přestřelil Volek, hned poté ovšem zábava skončila.

Náznaky gólových příležitostí přišly za celý první poločas už jenom dvě. Na té první měla hlavní podíl nová posila Ústí, šestatřicetiletý levý bek Tomáš Janů, který přišel v pátek na půlroční hostování z Liberce. Ve 33. minutě našel na levém rohu malého vápna přesným centrem Jindráčka, ten ale bližší tyč těsně minul.

Deset minut nato se blýsklo na druhé straně; Doležal ztratil čitelnou kličkou míč, Hartig si narazil s Moravcem a před prázdnou brankou mu chyběly k míči centimetry.

Po poločase přidalo Ústí na důrazu a vyplatilo se. V 54. minutě prošel středem hřiště Volek, který se dobrých deset metrů před vápnem opřel do míče a za pár sekund se mohl radovat z parádního gólu, míč totiž trefil přesně levý horní roh Sňozíkovy branky.

Ústečané mohli soupeře rychle dorazit, to by ovšem nesměl za další tři minuty Kraut minout ze čtyř kroků prázdnou branku. Další nebezpečné střely už stihli na poslední chvíli zblokovat hostující obránci, ale žádný hon za vyrovnáním se nekonal.

7. kolo Gambrinus ligy:

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 10. Jablonský, 62. Haurdič, 69. Eliáš. Rozhodčí: Paták - Filípek, Peřina. ŽK: Košút, Svízela (oba Slovácko). Diváci: 3111.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Haurdič (85. Piták), Jarolím (55. Eliáš), Loučka, Kovařík - Pekhart, Lafata (74. Vošahlík). Trenér: Komňacký.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň - V. Valenta (46. Svízela), Kordula, Volešák, Urbánek (82. Perůtka) - Ondřejka, Nestorovski (60. Hlůpik). Trenér: Soukup.

FK Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Branka: 54. Volek. Rozhodčí: K. Hrubeš - Zlámal, Jiřík. ŽK: Benčík, Novák - Nikl, Hartig. Diváci: 2558.

Ústí n.L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Janů - Doležal (72. Franc), Martykán, Zachariáš, Volek (79. Benčík) - Kraut (81. Krbeček), Jindráček. Trenér: Habanec.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Moravec, Štohanzl, Kaufman (82. Cissé), Trubila (53. Držík) - Hartig, Nešpor (75. Škoda). Trenér: Hoftych.