Golfové PGA Championship vedou po prvním dnu Bubba Watson a Francesco Molinari, světová jednička Tiger Woods po skvělém začátku ztrácí tři rány. Začátek posledního z turnajů kategorie major musel být na hřišti Whistling Straits o tři hodiny hodiny posunut kvůli mlze.

Woods se dělí o 24 místo

I poté, co se u Michiganského jezera rozjasnilo, nemohl nikdo tušit, co se dá očekávat od Woodse. Slavný Američan se výkonnostně i výsledkově poslední měsíce trápí a reálně mu hrozí, že po pěti letech opustí pozici světové jedničky.

Své úvodní kolo ale zahájil skvěle a v rychlém sledu nasbíral tři birdie. Nakonec si ale o něco pohoršil a s výsledkem 71 ran mu patří dělené 24. místo. "Naštvalo by mě, kdybych skončil pouze v paru, protože jsem hrál dobře. Mám s mých ran dobrý pocit, po většinu dne jsem měl na míči kontrolu," komentoval Woods své teprve třetí kolo pod parem hřiště z posledních pěti turnajů.

Díky šesti birdiem je ve vedení jednatřicetiletý Watson, jenž svůj první turnaj PGA vyhrál až letos a jeho nejlepším výsledkem na PGA Championship je 70. místo z roku 2008. "Dal jsem několik klíčových puttů, které jsem nutně potřeboval. Byl to skvělý den," pochvaloval si.

Molinari zabral v závěru dne

O čtyři roky mladší Ital Molinari obhajuje z loňska desátou příčku a do společného vedení se dostal až díky dvěma birdiem v závěru.

Úvodní kolo bude řada golfistů dohrávat až dnes. Skvěle si vede například veterán Ernie Els z Jihoafrické republiky, jenž je po 14 jamkách také na čtyřech ranách pod par.