Jablonci vybojoval bod pět minut před koncem střídající Piták

Jablonečtí dorazili bez zraněného útočníka Pekharta, který se trefil v každém z úvodních tří ligových zápasů. Absence nejlepšího střelce na Jablonci ale v úvodu zápasu, kterému předcházelo držení minutu ticha za oběti víkendových ničivých záplav právě na Liberecku, znát nebyla.

Liberec kousal jen v úvodu. V první půli byl lepší jejich odvěký rival. Brankář Liberce Bičík se muset činit.

Když se zdálo, že je Jablonec v největším rozletu, srazil ho Liberec pět minut před poločasem po nenápadné akci na levé straně. Posila z Hannoveru Štajner chytře přistavil míč Papouškovi a domácí záložník ranou pod břevno stylově oslavil svůj premiérový letošní start v základní sestavě, byť dnes jinak nebyl na hřišti příliš vidět.

Jablonec zkoušel vystupňovat tlak s blížícím se koncem zápasu i trojím střídáním. A nakonec i jeden z čerstvých hráčů vyrovnal. Pět minut před koncem se Krajčíkův centr snesl až k Pitákovi a ten ve skluzu usměrnil přesně k tyči.

Zkušený záložník se prosadil poprvé po návratu ze Salcburku a gólovou radost v české lize zažil po více než čtyřech letech.

Příbram poprvé v sezoně prohrála, Boleslav s ní neměla větší problém

Zápas se od úvodních vteřin proměnil v mladoboleslavské dobývání hostující obrany. Pasivní hosté jako by smířeně čekali, až inkasují. Trest je stihl záhy. V jedenácté minutě ještě Táborského střelu srazila příbramská zeď mimo, mladoboleslavský exekutor však ihned zamířil k rohovému kopu, z něhož přesně načechral centr na přední tyč na Mendyho hlavu.

Hosté ani po obdržené brance nezměnili taktiku. Po půlhodině Mladá Boleslav svůj trvalý tlak podruhé zužitkoval: hosté odvrátili roh jen na hranici šestnáctky, kde se z první položil do míče Fabián a krásnou přízemní střelou k tyči zvýšil.

Osm minut před koncem poločasu inkasovala rozložená Příbram potřetí. Chramosta vysunul Buluta a mladý australský útočník přesnou střelou mezi Hruškovy nohy zaznamenal premiérovou trefu v české lize.

Druhá půle se dohrávala prakticky z povinnosti. Větší šanci už diváci ve zbytku duelu neviděli. Mladá Boleslav v klidu dokráčela k první domácí výhře a potvrdila, že středočeské souboje s Příbramí umí. Neprohrála s ní podesáté za sebou.

Olomouc si lehce poradila s nováčkem a posunula se do čela tabulky

První propagační pokusy předvedli na ústecké straně útočník Kraut, na straně domácích Rossi. Olomouc byla jasně lepším týmem, ale šance Hubníka, Petra a Navrátila gólem neskončily.

Andrův stadion se konečně dočkal v 38. minutě. Blahův výkop posunul hlavou Šultes a Petr trefil přesně. O chvíli později se na výlet do obrany hostí vydal kapitán domácích Kučera a svůj průnik zakončil střelou těsně vedle tyče.

Ve druhé půli začala Sigma opět aktivně. Pojistit vedení mohli Šultes a Hubník, v koncovce si však počínali nepřesně. Ústí často jen odkopávalo míč co nejdál od své branky. Sigma však předváděla festival zahozených šancí. Po průniku Hubníka minul Petr.

Kolem 70. minuty už měli Hanáci permanentní tlak připomínající házenkářské obléhání branky. Gólovou pojistku však stále nemohli přidat. Další šance měli postupně Hubník, Kučera či Bajer, ale koncovka olomouckým nešla.

Až pět minut před koncem se konečně našel střelec, který pojistil vedení. Pavel Šultes proměnil brejk domácích a zvýšil na 2:0. Třetí gól pak potvrdil trápení Hanáků v koncovce. Vašíček samostatný únik zakončil do břevna. Šultes vstřelil dorážku do tyče, aby Vašíček dorazil míč do odkryté branky a vstřelil svůj první ligový gól.

Gambrinus liga - 4. kolo:

Liberec - Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 40. Papoušek - 85. Piták. Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Kovařík. ŽK: Kerič - Jarolím. Diváci: 5376.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Papoušek (68. Zeman), Vácha, Štajner, Liška - Nezmar, Kerič (84. Gecov). Trenér: Petřík.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský (69. Michálek) - Vošahlík (62. Piták), Jarolím, Loučka, Haurdič (78. Drsek), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Mladá Boleslav - Příbram 3:0 (3:0)

Branky: 12. Mendy, 30. Fabián, 37. Bulut. Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Marek. ŽK: Johana (MB). Diváci: 4020.

Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Johana, Rolko, Fabián (86. Dimitrovski) - Mendy, Opiela, Sylvestre, Táborský - Bulut (67. Řezníček), Chramosta (75. Kulič). Trenér: Stanner.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (80. M. Štochl), Videgla (46. Borek), Tarczal, Pleško - Wágner (46. Jurdík), Huňa. Trenér: Hřídel.

Olomouc - Ústí nad Labem 3:0 (1:0)

Branky: 38. Petr, 85. Šultes, 90. Vašíček. Rozhodčí: Královec - Kordula, Tacina. ŽK: Kindráček, Polák (oba Ústí). Diváci: 5159.

Olomouc: Blaha - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Navrátil (79. Vašíček) - Petr (64. Melinho), Hubník (84. Přikryl), Šultes. Trenér: Psotka.

Ústí: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Zachariáš, Hyčka - Martykán, Doležal, Volek - Kraut (74. Veverka), Jindráček (80. Benčík). Trenér: Habanec.