Nejlepší fotbalista světa za minulý rok přitom původně neměl vůbec hrát, ovšem promotéři akce si jeho přítomnost na hřišti vyžádali. Messi tak do hry zasáhl po půlhodině hry a předvedl sedmnáctiminutové představení okořeněné dvěma zásahy, které zařídily Barceloně poločasové vedení 3:2.

Španělský mistr totiž dvakrát prohrával. Poprvé inkasoval hned v úvodní minutě, když náhradní brankář Pinto hrubě chyboval a mimo vápno podběhl dlouhý nakopávaný míč. Po srovnání Ibrahimoviče se korejský výběr dostal znovu do vedení po hlavičce zkušeného reprezentanta I Tong-kuka.

Pak však začal úřadovat Messi. Nejprve si naběhl na přihrávku za obranu a obstřelil brankáře. Těsně před poločasem pak předvedl svou typickou akci, zatáhl míč po pravé straně, kličkou se uvolnil a levačkou poslal míč k tyči. Do druhé půle již nenastoupil a jen sledoval, jak Víctor Sánchez a Jonathan Soriano zvýšili na konečných 5:2 pro Katalánce.

V kádru Barcelony stále chybějí španělští reprezentanti Iniesta, Xavi, Villa, Puyol, Busquets, Piqué a Valdés, kteří se po triumfu na mistrovství světa teprve zapojují do tréninkového procesu.