Informovaly o tom v noci na dnešek hned tři firmy, které se zabývají bezpečností počítačové techniky a jejím zajištěním.

Defekt se týká operačního systému iOS pro mobilní zařízení, který pracuje i v přehrávači iPod touch. Podle společnosti Symantec chyba hackerům dovolí, aby nad přístroji převzali plnou kontrolu. Totéž uvedly i firmy Lookout a Vupen.

Tisková mluvčí Applu Natalie Harrisonová dodala, že podnik o této zprávě ví a situaci prověřuje.

V mobilních přístrojích identifikovali experti na jejich zabezpečení v posledních týdnech několik softwarových slabin. Na odborné konferenci minulý týden například jmenovali několik defektů v operačním systému od Googlu pro mobily a tablety.

Hackeři můžou ovládnout telefon či tablet od Applu, pokud jejich uživatel vstoupí na internetovou stránku s nebezpečným dokumentem ve formátu PDF.

Technologický ředitel firmy Lookout Kevin Mahaffey podle agentury Reuters dosud neví o žádném případu, kdy by hackeři napadli mobil či tablet od Apple a ovládli ho. Dodal ale, že Apple bude muset nabídnout uživatelům na objevený defekt řešení.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru