Jižanská autorka Flannery O'Connorová (1925-1964) psala vedle povídek i romány. Proslula ale právě svými kratšími prózami, vydanými ve svazcích Dobrého člověka těžko najdeš (1955) a Všechno, co se povznáší, se musí setkat (1965).

Teprve v roce 1988 vyšel v proslulé odeonské edici Světová četba výbor z těchto povídek pod názvem Dobrého člověka těžko najdeš - a to i proto, že titulní próza je něčím na způsob velkých hitů pop music: nesmí a ani nemůže chybět v žádné významné antologii povídkové tvorby dvacátého století.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Flannery O'Connorová dosáhla vrcholu povídkářského umění.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.