Sony zatím obdržela zprávy o 39 přehřátích počítače. V některých případech byl při přehřátí poškozen case počítače, zatím však nebylo hlášeno žádné zranění.

Sony upřesnila, že se problémy týkají notebooků Vaio řady F a C vyrobených letos v lednu a některých modelů stejné řady vyrobených na zakázku. Počítače se prodávaly v USA, Evropě, Japonsku i v Asii, nejvíce problémů zatím hlásili uživatelé v USA.

Počítač se v některých případech přehřívá při nabíjení baterií, stažením softwaru z internetu by měla být tato závada odstraněna.

Mluvčí Sony zatím nedokázala vyčíslit případné možné náklady, které by firmě závada mohla způsobit. Sony v roce 2006 musela vyměnit vadné baterie u velkého množství notebooků.

Podrobnější informace o tom, zda by se přehřívání notebooku mohlo týkat právě vás, získáte zde.

V předchozích dvou letech společnost vykázala celoroční ztrátu a doufá, že v letošním fiskálním roce, který začal v dubnu, se jí podaří vykázat čistý zisk 50 miliard JPY (11,8 miliardy Kč).

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru