Čeští házenkáři si na mistrovství světa v příštím roce ve Švédsku nezahrají. V odvetě play off dnes zdolali v Plzni Srbsko 25:22, ale v prvním utkání v Niši prohráli o čtyři branky 23:27, takže jim postup unikl o jeden gól. Srbové připravili české reprezentanty o účast na světovém šampionátu podruhé za sebou.

První branku sice vstřelil v bouřlivém plzeňském prostředí český kanonýr Jícha, ale soupeř rychle vyrovnal a po dvou rychlých protiútocích šel do vedení 3:1. Jícha působil v úvodu zápasu unaveně a nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vzít zodpovědnost na sebe.

Srbové vsadili na důslednou obranu, za níž spolehlivě chytal Pejanovič. Čeští hráči navíc dělali zbytečné technické chyby, po nichž hosté poměrně snadno skórovali. Domácí tým sice držel nad vodou gólman Štochl, ale jeho spoluhráči zbrkle stříleli, a tak si Srbové neustále udržovali náskok.

V 16. minutě sice Nocar vyrovnal, ale po dalších ztrátách míče byl opět nahoře soupeř. Podruhé domácí vyrovnali na 10:10 a měli šance jít do vedení, ale neproměnili je. Do kabin tak šel s jednobrankovým náskokem srbský výběr.

Po přestávce se jako první trefil Vujin, ale poté začal úřadovat nejlepší střelec Ligy mistrů Jícha. Dva góly dal Mráz a v 37. minutě vedli svěřenci kouče Liptáka 16:12, což byl rozdíl, který na šampionát posouval je. Soupeř se ale nevzdal a trpělivou hrou snížil až na rozdíl jediné branky.

Češi poté znovu navýšili své vedení na čtyři góly, ale hodně je nalomila Filipova neproměněná sedmička. Právě nevyužití i těch největších příležitostí domácí tým brzdilo, naopak Srbové působili naprosto koncentrovaně a stříleli z dobře připravených pozic.

Hosté snížili na dvoubrankový rozdíl a s přibývajícím časem se zvyšovala i nervozita českých hráčů; necelé dvě minuty před koncem vedl domácí celek jen o gól a musel spěchat. Kubešova branka a Jíchova proměněná sedmička znamenaly konečnou výhru o tři góly, k postupu však domácí potřebovali vstřelit ještě jednu branku. Na tu jim už ale nezbyl čas.