Nová maďarská vláda má v úmyslu začít s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem (MMF) jednat o novém úvěrovém programu. V ranním vysílání maďarské televize m1 to avizoval hlavní poradce premiéra Viktora Orbána György Szapáry. Maďarsko ale podle něj teď peníze fakticky čerpat nehodlá.

"Doufám, že se dohodneme. Delegace (MMF a EU) sem přijede začátkem července. Budeme jednat, abychom mohli uzavřít novou dohodu," poznamenal Szapáry. "Uvažujeme o případném prodloužení (současné dohody o poskytnutí pomoci) až do prosince, aby v programu nebyla žádná pauza. Myslíme si, že bychom další smlouvu potenciálně mohli dostat na rok 2011," řekl.


Maďarsko má v rámci nynější dohody o poskytnutí pomoci stále ještě možnost čerpat finanční prostředky. Szapáry ale řekl, že to v současné době není třeba. Další tranši by prý Maďarsko čerpalo jen v případě, že by se výrazně zhoršil stav globální ekonomiky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru